To nie koniec Lumii. Nowy flagowiec na horyzoncie

To nie koniec Lumii. Nowy flagowiec na horyzoncie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:39
24.02.2016
0 komentarzy
2851 wyświetlenie
Według pewnych nieoficjalnych źródeł wydana niedawno Lumia 650 może być ostatnią Lumią w historii. Microsoft podobno zamierza skończyć z marką, rozwijaną wcześniej pod szyldem Nokia, by wystartować z Surface Phone. Czy tak się stanie? Tego nie wiemy. Tymczasem do sieci wyciekła specyfikacja nadchodzącego smartfona od Microsoft, który może stanowić godnego następcę Lumii 950 XL.

Tajemnicze urządzenie o równie tajemniczej nazwie kodowej Microsoft RM-1162 zostało zarejestrowane przez serwis GFXBench. Oznacza to, że ktoś testował osiągi telefonu w benchmarku graficznym. Sądząc po odnotowanej specyfikacji, możemy mieć do czynienia z sukcesorem Lumii 950 XL, czyli obecnego flagowca z Windows 10 Mobile. RM-1162 jest wyposażony w układ Snapdragon 820 i 5,5-calowy wyświetlacz pracujący w rozdzielczości 1440p. Szczegółowa specyfikacja pochodzi ze strony GFXBench:

RM-1162

Skąd wiadomo, że w roli procesora występuje Snapdragon 820? Odnotowany układ graficzny Adreno 530 jest częścią Snapdragon 820 SoC (system on a chip). Warto dodać, że ten sam model procesora znalazł się w niedawno zaprezentowanym HP Elite x3. Producent najpotężniejszego jak dotąd smartfona z Windows 10 Mobile świadomie odrzucił architekturę Intel, o której wcześniej myślano w kontekście nowych generacji smartfonów. Najwyraźniej także Microsoft postanowił iść tą ścieżką.

Urządzenie zostało przedstawione jako Windows Phone, choć rzecz jasna wgranym systemem będzie Windows 10 Mobile. Nie jest jednak jasne, czy będzie to smartfon Lumia, czy też wyczekiwany (aczkolwiek wciąż niepotwierdzony) Surface Phone. Oczywiście może się okazać, że RM-1162 nigdy nie ujrzy światła dziennego ani nie zyska oficjalnej nazwy, dzięki której można by go powiązać z wcześniejszymi modelami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/new-microsoft-flagship-phone-spotted-on-gfxbench

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

Skomentuj

Autor