Nokia ma nowego CEO. Kim jest i kiedy przejmie stery?

Nokia ma nowego CEO. Kim jest i kiedy przejmie stery?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/2/2020, 2:11 PM

Liczba odsłon: 1870

Nokia ogłosiła, że jej nowym Presidentem oraz CEO zostanie Pekka Lundmark. Przejmie on schedę po Rajeevie Surim, który piastował te urzędy przez ponad dekadę. Lundmark został wyznaczony przez radę dyrektorów i przejmie nowe role 1 września tego roku.

Pekka Lundmark pracował w Nokii w latach 1990-2000 na różnych stanowiskach menadżerskich, w tym VP Strategy and Business Development w Nokia Networks. Po odejściu został CEO Konecranes, firmy zajmującej się produkcją suwnic i urządzeń dźwignicowych. Na chwilę obecną jest CEO Fortum, firmy energetycznej z siedzibą w Espoo w Finlandii. O przejęciu przez niego kolejnej posady wypowiedział się Risto Siilasmaa, jeden z członków rady nadzorczej Nokii:

Z przejęciem Alcatel-Lucent za nami i ze światem 5G przed nami jestem zadowolony, że Pekka zgodził się dołączyć do Nokii. Ma osiągnięcia w kierowaniu i tworzeniu wartości dla udziałowców w dużych firmach business-to-business, głębokie doświadczenie w sieciach telekomunikacyjnych, cyfryzacji przemysłu i kluczowych rynkach, takich jak Stany Zjednoczone i Chiny, oraz skupienie na jasności strategicznej, doskonałości operacyjnej i mocnych wynikach finansowych.

Rajeev Suri, który w Nokii pracował przez 25 lat, powiedział, że chce robić coś innego. Nie jest jasne, w jakim kierunku pójdzie, jednak wiadomo, że po ustąpieniu ze stanowiska 31 sierpnia pozostanie doradcą Nokia Board do 1 stycznia 2021 roku. Oczekuje się, że Lundmark jako nowy CEO przeprowadzi firmę przez trudne czasy, których wyznacznikiem są polityczne turbulencje na linii USA-Chiny. Jako że w wielu państwach europejskich rola Huawei w budowie sieci 5G jest mocno ograniczona, Nokia może stać się ważnym dostawcą sprzętu dla tej infrastruktury.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia