LG odwołuje występ na MWC 2020 z powodu koronawirusa

LG odwołuje występ na MWC 2020 z powodu koronawirusa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:52
05.02.2020
667 wyświetleń

Epidemia koronawirusa wywiera wpływ na wiele bieżących wydarzeń. Obawy z tym związane wydają się uzasadnione, zwłaszcza gdy dotyczą wielkich zbiorowisk ludzi z różnych stron świata. A do takich należą z pewnością targi technologiczne Mobile World Congress. Aby nie narażać zdrowia swoich pracowników i innych osób, LG postanowił zrezygnować z uczestnictwa na tegorocznym MWC. Producent opublikował oświadczenie w tej sprawie.

LG Electronics dokładnie monitoruje sytuację związaną z ostatnim wybuchem epidemii koronawirusa, który doprowadził do deklaracji stanu alarmowego dla świata przez Światową Organizację Zdrowia, jako że wirus nadal rozprzestrzenia się poza Chinami.

Mając na uwadzę bezpieczeństwo pracowników, partnerów i klientów, LG postanowił wycofać się z obecności na MWC 2020, które odbędzie pod koniec miesiąca w Barcelonie w Hiszpanii.

Decyzja ta usuwa ryzyko wystawienia setek pracowników LG na podróże międzynarodowe, które już podlegają większym ograniczeniom, jako że wirus nadal rozprzestrzenia się przez granice.

Zamiast uczestnictwa na MWC LG poprowadzi kilka oddzielnych wydarzeń w bliskiej przyszłości, na których ogłosi swoje produkty mobilne na 2020 rok.

LG Electronics dziękuje wspierającym i opinii publicznej za zrozumienie w tych trudnych i wymagających czasach.

LG nie jest jedynym, który zareagował na zagrożenie w sposób zdecydowany i odpowiedzialny. ZTE odwołał swój premierowy event i będzie obecny tylko jako wystawca. GMA — organizator MWC — zapewnia o podjętych środkach, które mają zapewnić gościom bezpieczeństwo. Obejmują one m.in. odpowiednie sprzątanie, dezynfekcję i higienę, a także zasadę "bez uścisków dłoni" między uczestnikami, wymianę mikrofonów pomiędzy mówcami i przypominanie o zaleceniach dotyczących higieny. Chętnym oferowane też będą maski na twarz. Organizatorzy imprezy będą również stosować się do zaleceń WHO i ewentualnych restrykcji związanych z podróżowaniem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.lgnewsroom.com/2020/02/statement-regarding-lg-electronics-participation-in-mobile-world-congress-mwc-2020/

Polecamy również w kategorii Urządzenia