Nokia opuszcza tegoroczny MWC. Zamiast tego poprowadzi oddzielne wydarzenia

Nokia opuszcza tegoroczny MWC. Zamiast tego poprowadzi oddzielne wydarzenia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/12/2020, 4:08 PM

Liczba odsłon: 1740

Tak, wiemy, że to już spore zmęczenie tematu, ale trzeba o tym wspomnieć. Mobile World Congress 2020 może nie być tak ekscytujący jak jego poprzednie edycje, a to z uwagi na epidemię koronawirusa. Całkowitą lub częściową nieobecność na targach zadeklarowało wielu pierwszoligowych graczy, w tym Samsung, Sony, Ericsson, Nvidia, LG, ZTE, Intel, Vivo, Amazon i TCL. Na imprezie zabraknie również Nokii, Deutsche Telekom, Orange, BT i STMicroelectronics. Fiński gigant, który po wygaśnięciu warunków umowy z Microsoftem wrócił do wydawania smartfonów pod swoją marką, zaprezentuje swoje nowości w inny, bardziej bezpośredni sposób.

Nokia, podobnie jak pozostali producenci anulujący swój udział, powołuje się na względy zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, a także o odpowiedzialność za przemysł i klientów. Firma konsultowała się z ekspertami, władzami i organizatorami imprezy, by podjąć tę decyzję. Oprócz zwyczajowej formułki Nokia napisała parę słów wyjaśnień, które mogą okazać się interesujące.

W tym procesie [konsulatacji i szacowania] doszliśmy do wniosku, że odpowiednią decyzją będzie anulować nasz udział w Mobile World Congress. Chcemy wyrazić podziękowania dla GSMA, rządów Chin i Hiszpanii, a także Generalitat de Catalunya i wielu innych, którzy pracowali bez wytchnienia, by sprostać wyzwaniom, które wynikły z [epidemii] nowego koronawirusa. Mają oni nasze pełne wsparcie na kolejnych etapach.

Zamiast spotkać się z klientami i interesariuszami w Barcelonie, Nokia planuje dotrzeć do klientów bezpośrednio z serią eventów "Nokia Live", skupionych na prezentacji wiodących branżowo demonstracji i premier zaplanowanych na MWC.
— Nokia

Według dostępnych informacji Nokia planowała pokazać na MWC 2020 nową serię Nokia Original, a także zróżnicowane smartfony Nokia 8.2 5G, Nokia 5.2 i Nokia 1.3.

Jak donosi Reuters, na imprezie zabraknie przede wszystkim wystawców z Chin, co jest w pełni zrozumiałe. GSMA zabroniła w tym roku udziału uczestnikom z chińskiej prowincji Hubei, w której to doszło do wybuchu epidemii. Inni goście zobowiązani są udowodnić, że przebywali poza Chinami przynajmniej przez dwa tygodnie poprzedzające MWC. Koronawirusem można zarazić się nawet od osób, które nie wykazują żadnych objawów, dlatego organizator chce uniknąć sytuacji, w której uczestnicy nieświadomie zarażaliby innych.

Jak wcześniej wspominaliśmy, GSMA podejmuje wyjątkowe środki ostrożności, które mają zapewnić gościom bezpieczeństwo. Obejmują one m.in. odpowiednie sprzątanie, dezynfekcję i higienę, a także zasadę "bez uścisków dłoni" między uczestnikami, wymianę mikrofonów pomiędzy mówcami i przypominanie o zaleceniach dotyczących higieny. Chętnym oferowane też będą maski na twarz. Organizatorzy imprezy będą również stosować się do zaleceń WHO i ewentualnych restrykcji związanych z podróżowaniem.

Choć na targach zabraknie szeregu topowych producentów, to organizator uspokaja: targi się odbędą w zaplanowanym terminie (24-27 lutego) i nadal będzie na nich co oglądać. GSMA podaje, że wciąż obecnych będzie ponad 2800 wystawców.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia