Microsoft chce rozwijać globalny ekosystem 5G

Microsoft chce rozwijać globalny ekosystem 5G

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:57
26.03.2020
1148 wyświetleń

Microsoft ogłosił dzisiaj, że podpisał ostateczną umowę na przejęcie Affirmed Networks, lidera w dziedzinie wirtualizacji sieci mobilnych. Ponad 100 operatorów telekomunikacyjnych w ponad 80 krajach na całym świecie wdrożyło jego rozwiązania NFV w celu świadczenia usług 5G, w tym mobilnego Internetu szerokopasmowego, Internetu Rzeczy, roamingu Wi-Fi, połączonych samochodów i innych. Rozwiązania firmy pozwalają operatorom osiągać nawet 90% redukcję kosztów operacyjnych dzięki wirtualizacji. Dzięki temu przejęciu Microsoft może oferować nowe rozwiązania dostosowane do unikalnych potrzeb operatorów telekomunikacyjnych, takie jak np. zarządzanie obciążeniami sieci w chmurze.

Do tej pory większość sieci bezprzewodowych była oparta na specjalnie zaprojektowanym sprzęcie. W pełni zwirtualizowane rozwiązania chmurowe Affirmed Networks wraz z globalnie dostępną platformą Microsoft Azure umożliwią operatorom wdrażanie i utrzymywanie sieci i usługi 5G w najbardziej wydajny sposób.

Obserwując transformację innych technologii, wierzymy, że oprogramowanie może odegrać ważną rolę, pomagając w rozwoju 5G i zapewniając nowe rozwiązania sieciowe oferujące duże postępy w prędkości, kosztach i bezpieczeństwie. (...) To przejęcie pozwoli nam ewoluować z naszą pracą z branżą telekomunikacyjną, opartą na naszej bezpiecznej i zaufanej platformie chmurowej dla operatorów. Wraz z Affirmed Networks będziemy mogli oferować nowe i innowacyjne rozwiązania zorientowane na potrzeby operatorów, wliczając w to zarządzanie ich obciążeniami sieciowymi w chmurze.
— Yousef Khalidi, Corporate Vice President, Azure Networking

Wcześniejsze generacje sieci bezprzewodowych bazowały na specjalnie zaprojektowanym dla nich sprzęcie. Microsoft uważa, że dzięki innowacjom w oprogramowaniu i szeroko dostępnym platformom chmurowym, takim jak Azure, operatorzy mogą wdrażać i zarządzać sieciami 5G wydajniej, oszczędniej, szybciej i bezpieczniej. Aby ta wizja stała się rzeczywistością, gigant będzie współpracował z operatorami, dostawcami i innowatorami z Europy, Azji i USA.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2020/03/26/microsoft-announces-agreement-to-acquire-affirmed-networks-to-deliver-new-opportunities-for-a-global-5g-ecosystem/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure