Telefon Microsoftu jednak z Androidem?

Telefon Microsoftu jednak z Androidem?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:51
17.07.2018
4 komentarze
1009 wyświetleń

Tematu Surface Phone nigdy mało. Zwłaszcza, że temat ten zaczyna się powoli przeciągać. Jednak w ostatnich dniach, do bardzo ciekawych informacji (oczywiście nieoficjalnych) dotarła redakcja Windows Latest. W rozmowie z konsultantem Microsoft Store wyszły na jaw niezmiernie ciekawe fakty, który stawiają kwestię przyszłości mobilnych urządzeń Microsoftu w zupełnie nowym świetle.

Microsoft Android Phone

Otóż we wspomnianej rozmowie, konsultant zapewnił redaktora Windows Latest, że nowy model telefonu jest tuż za rogiem. Jednak nie będzie to w żaden sposób powiązane z marką Windows Phone, jak również nie będzie to związane z Projektem Andromeda (czyli Surface Phone), który ma być czyś zupełnie innym niż klasyczny smarfon. Zgodnie z tym, co przekazał rozmówca, będzie to cała nowa linia telefonów, wydana pod marką Microsoft, a co najciekawsze, jest on przekonany, że będą działać pod kontrolą systemu Android!

Stworzymy nową linię telefonów Microsoft. To jakby nowa edycja Microsoft Phones. Będzie działać pod kontrolą Androida - to pewne[...]

Są to oczywiście wszystko nieoficjalne informacje, które mogą być całkiem fałszywe. Oparte jest to jedynie na wypowiedziach pracownika Microsoftu i nie są w żaden sposób oficjalnie potwierdzone przez giganta. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej temu pomysłowi, to ma to zasadniczo sens. O tym dlaczego Microsoft w ogóle inwestuje w aplikacje na Androidzie, odpowiedzieliśmy w specjalnym artykule na ten temat. Krótko mówiąc, Microsoft nie ma zasadniczo wyjścia i musi skorzystać z tej jedynej, dostępnej dla niego drogi, aby pozostać na powierzchni.

Tworzenie nowego, mobilnego systemu to naprawdę ryzykowna opcja, biorąc pod uwagę ogromne fiasko Windows Phone i Windows 10 Mobile. Za to Android ma największe grono użytkowników na całym świecie, jest otwarty, a ponadto aplikacje Microsoftu na tym systemie mają już rzeszę wiernych użytkowników. Jest to spory kapitał, z którego może rozwinąć się coś konkretnego, co może okazać się wielkim sukcesem.

Powtórka z rozrywki

Nokia X

Nie jest to pierwsza próba kooperacji z Google. Jednak Nokia X działająca pod kontrolą Androida, była kolejną porażką w historii Microsoftu. Były to tanie, budżetowe urządzenia, których interfejs odwoływał się do stylistyki Windows Phone, a co najgorsze, telefony nie obsługiwały aplikacji ze Sklepu Google Play. To nie mogło się udać i rzeczywiście było porażką.

Jak to będzie wyglądać?

Edge Launcher

Jeśli Microsoft rzeczywiście postanowił ponownie wydać urządzenie z Androidem, to nie będzie to żadne zaskoczenie. Na pewno będzie ono oparte na aplikacji ekranu głównego Microsoft Launcher, oraz na szeregu preinstalowanych aplikacji Microsoftu. Jednak czy Microsoft porzucił całkiem prace nad kolejnym mobilnym Windowsem? Na pewno nie, lecz prace nad nim się przesunęły w czasie, tak samo jak nad Andromedą. Core OS to przyszłość, która nadejdzie w najbliższym czasie. Jednak do tego momentu, Microsoft musi wypuścić jakieś konkretne urządzenie. Hype na Surface Phone urósł do takich rozmiarów, że bez jakiegokolwiek namacalnego rozwiązania ani rusz. Wybór Android to linia najmniejszego oporu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/07/14/microsoft-is-reportedly-working-on-a-new-phone/

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

 • MS-WP 14:01 17.07.2018

  Z androidem nie kupie.

 • lapifors 14:09 17.07.2018

  "Good afternoon, Martina" Martyna to moje ulubione imie ♥

 • zakius 14:24 17.07.2018

  ale ms launcher to sobie darujcie, lepiej porządną usługę systemową do obsługi synchronizacji,a launcher niech każdy zainstaluje sobie normalny (square home) jak nie chcecie zrobić

 • wojtek 00:58 18.07.2018

  Mysle ze to badanie rynku. Tak więc nie kupie. Do Windows 10 niech dodadzą usługi Google, nie mam parcia żeby korzystać z tego systemu. Androida również nie miałem ani jednego.

Skomentuj

Autor