Sklep Xbox otwiera się na deweloperów aplikacji UWP

Sklep Xbox otwiera się na deweloperów aplikacji UWP

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:19
01.08.2016
0 komentarzy
1248 wyświetleń

Rocznicowa aktualizacja Windows 10 przypadła też w udziale Xbox One - tu pod nazwą Summer Update. Jedną z wielu nowości jest wsparcie dla aplikacji uniwersalnych. Początkowo ich dostępna lista jest niewielka, jednak wkrótce będzie ich dużo więcej. Sklep Xbox stanie się bowiem otwarty na aplikacje zewnętrznych deweloperów.

Jak donosi Mike Ybarra, szef działu Platform Programming w Xbox, już niebawem każdy zainteresowany deweloper będzie mógł wgrywać swoje aplikacje do Sklepu Xbox, podobnie jak to dziś wygląda w Sklepie Windows: "Pracujemy nad szczegółami w kwestii tego, kiedy każdy deweloper będzie mógł wrzucać aplikacje UWA do Xbox. Więcej szczegółów w najbliższej przyszłości. To się wydarzy niebawem". Oznacza to, że Sklep Xbox stanie się rzeczywiście zunifikowany ze Sklepem Windows, a jego zawartość - w postaci aplikacji - nie będzie już tylko specjalnym zestawem wyselekcjonowanym przez Microsoft.

Xbox One, który od listopada zeszłego roku działa pod kontrolą Windows 10, z technicznego punktu widzenia jest w stanie uruchamiać Uniwersalne Aplikacje Windows. Ich obsługa jednak nie jest taka sama. Dotyczy to choćby rozmiarów ekranu, używania kontrolera zamiast klawiatury i myszy oraz samej specyfiki platformy. Możliwe więc, że z publikacją aplikacji w Sklepie Xbox będą wiązały się dodatkowe wymogi. Tak czy inaczej więcej szczegółów poznamy i przywołamy już wkrótce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsoft-any-developer-will-be-able-upload-uwp-apps-xbox-store-soon

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor