Rozszerzenie chmury MEGA dla Edge do pobrania z Microsoft Store

Rozszerzenie chmury MEGA dla Edge do pobrania z Microsoft Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:58
08.01.2018
0 komentarzy
1023 wyświetlenia

Edge jako domyślna przeglądarka w Windows 10 nie powtórzyła sukcesu swojego poprzednika, Internet Explorera, i obecnie używana jest przez niecałe 5% użytkowników PC. Przeglądarka debiutowała nieco przedwcześnie i bez wsparcia dla rozszerzeń, co jest w zasadzie dzisiejszym standardem. Po dodaniu ich obsługi liczba powstających rozszerzeń nie jest oszałamiająca jak w przypadku konkurencji, dlatego każda licząca się nowość jest warta odnotowania. A taka nadeszła właśnie od MEGA Privacy, bezpiecznej usługi chmurowej zapewniającej swoim użytkownikom 50 GB darmowej przestrzeni dyskowej. Rozszerzenie MEGA można już pobrać ze sklepu Microsoft Store.

MEGA

Dla kogo jest rozszerzenie MEGA? Jest ono funkcjonalne tylko wtedy, gdy użytkownicy mają już konto MEGA. Rozszerzenie może okazać się przydatne również dla użytkowników, którym skończyło się miejsce w chmurze (np. OneDrive, Google Drive) i szukają alternatywnej platformy z dodatkowym miejscem na przechowywanie plików. MEGA stanowi na rynku wyróżniającą się ofertę, bowiem jego użytkownicy dostają 50 GB do wykorzystania całkowicie za darmo.

MEGA jako rozszerzenie dla Edge pozwala zainstalować MEGA bezpośrednio w przeglądarce. Jak informuje dostawca, pomaga to skrócić czasy ładowania, poprawić wydajność pobierania i wzmocnić bezpieczeństwo. Dzięki rozszerzeniu MEGA użytkownicy będą mogli wykonywać określone zadania bez konieczności otwierania osobnej aplikacji lub strony internetowej. Przycisk rozszerzenia znajduje się tuż obok paska adresu i oferuje szybki dostęp do najważniejszych funkcji. Ponadto każdy adres URL prowadzący do MEGA będzie przechwytywany przez rozszerzenie i zachowywany lokalnie. Rozszerzenie Mega for Microsoft Edge pobrać można bezpłatnie z Microsoft Store.

Rozszerzenie dla Edge nie jest pierwszym sposobem obsługi MEGA w Windows 10. Usługa ma swoją aplikację UWP dla Windows 10 Mobile i Windows 10 dla PC, która jest stale dopracowywana. Ją także można pobrać ze sklepu Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/01/06/mega-extension-microsoft-edge-now-available-download-microsoft-store/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor