Copilot przyjmuje już wideo jako dane wejściowe. Sporo nowych funkcji AI

Copilot przyjmuje już wideo jako dane wejściowe. Sporo nowych funkcji AI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/5/2023, 5:30 PM

Liczba odsłon: 1433

Dziś Microsoft świętuje pierwsze urodziny Copilota (który debiutował jako Bing Chat) i ogłosił, że już niebawem otrzyma on szereg nowych funkcji i integracji, wliczając w to ulepszone modele GPT i DALL-E, multimodalne wyszukiwanie, interpreter kodu, głębokie wyszukiwanie, redagowanie tekstu na stronach w Edge, rozumienie wideo i nie tylko!

GPT-4 Turbo

Copilot będzie mógł wkrótce generować odpowiedzi w oparciu o najnowszy model OpenAI, GPT-4 Turbo. Pozwoli to wykonywać bardziej złożone i dłuższe zadania. Model ten jest obecnie testowany z wybranymi użytkownikami i stanie się szerzej zintegrowany z Copilotem w kolejnych tygodniach.

Nowy model DALL-E 3

Możesz teraz używać Copilota do tworzenia obrazów o jeszcze wyższej jakości i wierności promptowi dzięki zaktualizowanemu modelowi DALL-E 3. Te możliwości są już dostępne po wejściu na bing.com/create i poproszeniu Copilota/Czat Bing o wygenerowanie obrazu.

Nowy model DALL-E 3

Tworzenie tekstu na stronach z menu redagowania

Copilot w Microsoft Edge pozwala pisać na większości stron internetowych. Po prostu zaznacz tekst, który chcesz zmienić i poproś Copilota o przepisanie (zredagowanie) go dla Ciebie. Wkrótce ta funkcja będzie dostępna dla wszystkich użytkowników Edge.

Multimodalne wyszukiwanie

Copilot łączy moc GPT-4 z rozpoznawaniem obrazów Bing Image Search oraz wyszukiwaniem danych w Internecie, aby zapewniać lepsze zrozumienie obrazów w Twoich zapytaniach. Ta nowa funkcja multimodalna będzie dostępna niebawem.

Multimodalne wyszukiwanie w Copilot

Interpreter kodu

Microsoft rozwija nową funkcjonalność interpretera kodu ("code interpreter"), która umożliwi Ci wykonywanie złożonych zadań, takich jak dokładniejsze obliczenia, kodowanie, analiza danych, wizualizacja, zapis matematyczny i nie tylko. Obecnie funkcja jest na etapie zbierania feedbacku od wybranej grupy użytkowników i wkrótce stanie się ogólnodostępna.

Interpreter kodu w Copilot

Głębokie wyszukiwanie

Głębokie wyszukiwanie ("Deep search") wykorzystuje moc GPT-4, aby dostarczać zoptymalizowane wyniki wyszukiwania dotyczące złożonych zagadnień. Aktywowanie głebokiego wyszukiwania przyciskiem rozszerza zapytania do wyszukiwarki o pełniejsze opisy, aby dostarczyć dokładniejsze wyniki. Funkcja zadebiutuje w niedalekiej przyszłości.

Głębokie wyszukiwanie w Bing

Zrozumienie wideo i Q&A

Możesz teraz podsumowywać lub zadawać pytania dotyczące wideo, które oglądasz w Edge. Jeśli np. oglądasz wideo z keynote'u Satyi Nadelli na Ignite, możesz poprosić Copilota, aby podsumował je dla Ciebie. Tym samym Microsoft Copilot przyjmuje już zawartość wideo jako dane wejściowe!

Zrozumienie wideo w Copilot

Pierwsze urodziny Copilota

Microsoft udostępnił też wideo z podsumowaniem pierwszego roku Copilota i Czatu Bing.

Źródło: https://blogs.bing.com/search-quality-insights/december-2023/Continued-AI-Innovation-in-Copilot