Microsoft Edge Beta 124 - co nowego?

Microsoft Edge Beta 124 - co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/2/2024, 3:40 PM

Liczba odsłon: 274

Microsoft Edge Insider otrzymał dwie aktualizacje w ramach wersji 124 w Beta Channel. Towarzyszy temu oficjalny changelog od Microsoftu. W naszym artykule znajdziecie podsumowanie tych wybranych przez Microsoft zmian, które dotyczą powiadomień, użytkowników EDU, opcji profilu,ustawień prywatności, bezpieczeństwa, wyszukiwania i usług, usunięcia Web SQL, usługi SpeedTest, uwierzytelniania, zarządzania profilem, wyszukiwania, AI oraz nowych i wycofanych zasad zarządzania.

Microsoft Edge Beta – zmiany w wersji 124.0.2478.19

Aktualizacje funkcji

 • Sugestie zapytań wyszukiwania na wielu urządzeniach. Istniejące sugestie zapytań wyszukiwania (Search Query) zostały rozszerzone o historię fraz wyszukiwania z wielu urządzeń zarówno w Ostatnich wyszukaniach, jak i w w wyszukaniach przeglądarki u użytkowników korporacyjnych, którzy włączyli Edge Sync na wielu urządzeniach/przeglądarkach. Od teraz Edge daje Ci adekwate sugestie historii zapytań, których używałe/aś w poprzednich wyszukaniach, niezależnie od miejsca.
 • Kontrolki bezpiecznej AI w usłudze zarządzania Microsoft Edge. Usługa zarządzania Microsoft Edge zapewnia teraz administratorom nową, dedykowaną przestrzeń do zarządzania wszystkimi zasadami związanymi ze sztuczną inteligencją w przeglądarce Edge. Pomaga to zwiększyć bezpieczeństwo i produktywność zarządzanych użytkowników i urządzeń.

Microsoft Edge Beta – zmiany w wersji 124.0.2478.10

Aktualizacje funkcji

 • Powiadomienia e-mail o żądaniach rozszerzeń w usłudze zarządzania Microsoft Edge. Usługa zarządzania Microsoft Edge pozwala teraz administratorom otrzymywać powiadomienia o rozszerzeniach, o które proszą użytkownicy. Doświadzczenie to działa w wersji Public Preview i jest dostępne po włączeniu wczesnego dostępu (targeted release) w centrum administratora Microsoft 365.
 • Zaktualizowana domyślna pigułka profilu dla użytkowników EDU w Edge for Business. Użytkownicy Edge dla Firm, zalogowani na konto EDU, zobaczą domyślną etykietę pigułki profilu zaktualizowaną do "Szkoła".
 • Skrót pulpitu dla nowych urządzeń Enterprise. Nowe urządzenia Enterprise przechodzące przez OOBE po raz pierwszy zobaczą automatycznie utworzony skrót do Edge na pulpicie.
 • Zaktualizowane opcje profilu w nowym doświadczeniu profilu. Wielu użytkowników nieumyślnie tworzy puste foldery, zaśmiecając swój obszar roboczy, co wpływa na doświadczenie przeglądania. Aby zredukować bałagan, zaktualizowane opcje First Run Experience (FRE) zachęcają użytkowników logowania się i sensownego utworzenia profilu w celu poprawy komfortu przeglądania lub łatwego anulowania niezamierzonego tworzenia. Ta funkcja jest wdrażana w sposób kontrolowany i nie u wszystkich pojawia się od razu.
 • Zasady zarządzania stronami dla Copilota. Aby Copilot mógł podsumowywać i odpowiadać na pytania w kontekście stron w Microsoft Edge, musi on mieć dostęp do zawartości stron. Nowe zasady zarządzania pozwalają adminom dostosować te uprawnienia:
  • CopilotPageContext - kontroluje dostęp Copilota do zawartości stron w profilach Microsoft Entra ID.
  • CopilotCDPPageContext - kontroluje dostęp Copilota z komercyjną ochroną danych do zawartości stron w profilach Microsoft Entra ID.
  • DiscoverPageContextEnabled - zasadę wycofano w Edge 124 i zostanie ona usunięta w Edge 127.
 • Aktualizacja stron ustawień prywatności, bezpieczeństwa, wyszukiwania i usług. Aby ułatwić korzystanie z ustawień Edge, strony ustawień zostały podzielone na dwie sekcje: "Prywatność i bezpieczeństwo" oraz "Wyszukiwanie i usługi". To podejście powinno pomóc użytkownikom w odnajdywaniu pożądanych ustawień. Zmiany są wdrażane w sposób kontrolowany i nie u wszystkich pojawią się od razu.
 • Usunięcie Web SQL. Wsparcie dla Web SQL zostało całkowicie usunięte. W poprzednich wydaniach było ono tylko domyślnie wyłączone poprzez zasadę WebSQLAccess. Po tej zmianie nie ma już mechanizmu jego włączenia. Zmiana ta pochodzi z projektu Chromium, na którym opiera się Edge.
 • SpeedTest na pasku narzędzi. SpeedTest jest teraz domyślnie dostępny na pasku narzędzi Microsoft Edge.
 • Zaktualizowane menu ponownego uwierzytelniania w przypadku niepowodzenia Web Single Sign-On (SSO). Użytkownicy, którzy napotkają błędy podczas pojedynczego logowania (SSO) w sieci Web dla kont User Interaction Required (UIR), zobaczą wysuwane menu z wezwaniem do działania, aby zalogować się i zweryfikować swoje konto.
 • Zaktualizowane zarządzanie i kontrolki personalizacji profilu. Rozszerzono zarządzanie profilem i doświadczenie personalizacji poprzez dostępne dla użytkownika kontrolki i szereg domyślnych awatarów.

Nowe zasady zarządzania

 • CopilotCDPPageContext - kontroluje dostęp Copilota z komercyjną ochroną danych do zawartości stron w profilach Microsoft Entra ID.
 • CopilotPageContext - kontroluje dostęp Copilota do zawartości stron w profilach Microsoft Entra ID.
 • MutationEventsEnabled - włącza wycofane/usunięte Mutation Events

Wycofane (depreceated) zasady zarządzania

 • DiscoverPageContextEnabled - włącza dostęp do zawartości strony dla profili AAD.

Usunięte (obsoleted) zasady zarządzania

 • ThrottleNonVisibleCrossOriginIframesAllowed - zezwala na włączanie throttlingu niewidocznych, pochodzących z wielu źródeł (cross-origin) iframes.
 • WebSQLAccess - wymusza włączenie WebSQL.

Aktualizacje w Dev Channel

W tym wydaniu znajdują się zmiany zawarte w kompilacjach:

Źródło: https://learn.microsoft.com/en-us/deployedge/microsoft-edge-relnote-beta-channel

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia