Powtórki będą teraz nagrywane na Xbox One w dużo wyższej jakości

Powtórki będą teraz nagrywane na Xbox One w dużo wyższej jakości

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:02
14.09.2017
1 komentarz
1229 wyświetleń

Microsoft w sposób oczywisty traktuje swoje konsole jako coś więcej, niż jedynie maszyny do gier. Spory nacisk postawiono na to, by Xbox One stał się czymś więcej – urządzeniem prawdziwie multimedialnym. Ostatnimi czasy widać to coraz wyraźniej, bowiem gigant ewidentnie chce, by jego konsole stanowiły swojego rodzaju pomost pomiędzy klasycznymi konsolami a komputerem. Oznacza to oczywiście również postawienie większego nacisku na aspekt socjalny, niezależnie czy chodzi o rodzinę czy przyjaciół. W tym ostatnim wypadku popularne jest chwalenie się swoimi osiągnięciami z gier, a czy jest na to lepszy sposób niż demonstracja nagrania? Niestety, do niedawna popularna funkcja DVR z gry obsługiwała jedynie jakość 720p. Teraz na szczęście uległo to zmianie.

Ekran powtórek Xbox One

Najnowsza wersja testowego oprogramowania konsoli Xbox One wprowadza pewną zmianę do mechaniki nagrywania powtórek – ich jakość, wynosząca uprzednio 720p zostanie teraz zastąpiona przez domyślne 1080p. Niestety w kwestii liczby klatek na sekundę nic nie uległo zmianie, bowiem nagrania nadal zapisywane są w zaledwie 30 FPS. Dodatkowo, pojawiła się możliwość ustawienia automatycznego zapisu powtórek na dysku zewnętrznym, dotychczas zarezerwowanym jedynie na dane gier i programów. Premiera najnowszej konsoli Microsoftu, Xbox One X, zmieni jednak w kwestii nagrań jeszcze więcej - w jej przypadku powtórki nagrywane będą w 4K, 60 FPS oraz ze wsparciem dla HDR.

Zmiany tego typu traktowane są jako przełomowe w przypadku konsol, dla graczy komputerowych jednak jest to standard już od dawna. Dlatego właśnie dziwić niektórych może późne wprowadzenie do Xbox One nagrań w sensownej jakości. Nie można jednak zapominać, że moc obliczeniowa konsol jest zwykle dużo niższa niż ta oferowana przez PC, wobec czego implementacja takich opcji jak nagranie w locie w jakości HD jest znacznie utrudniona.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-one-game-dvr-capture-increasing-1080p?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+wmexperts+%28Windows+Centra

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

  • d3x 13:57 14.09.2017

    Na PC podczas nagrywania rozgrywki większość programów używa GPU do kodowania H264 a nawet HEVC. Dziwiłbym się gdyby w Xboxach zajmował się tym CPU gdyż jest to od dawna stosowane.

Skomentuj

Autor