Poprawiona funkcjonalność wyszukiwarki w nowych buildach Windows 10

Poprawiona funkcjonalność wyszukiwarki w nowych buildach Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:16
23.02.2015
1 komentarz
2582 wyświetlenia

Microsoft ustawicznie wnosi poprawki do interfejsu Windows 10, by upewnić się, że doświadczenie użytkowania jest spójne i zadowalające. Jednym z obszarów, który znajduje się aktualnie w fazie rozwoju, jest systemowa wyszukiwarka.

Aktualny build 9926 podczas wyszukiwania otwiera wyskakujące okienko, które przysłania pulplit i menu Start. Wielu użytkowników twierdzi, że takie rozwiązanie nie jest zbyt wygodne i estetyczne. Podczas gdy nowe menu Start w Windows 10 zostało napisane w XAML, we wcześniejszych kompilacjach wykorzystano Direct UI. Systemowa wyszukiwarka zostanie więc zintegrowana z menu Start na poziomie interfejsu, jednocześnie tracąc samodzielny charakter.

Windows 10

Jak donoszą anonimowi testerzy niepublikowanych jeszcze buildów, wyszukiwarka zostanie włączona do menu Start i nie będzie dłużej widnieć jako nakładka, którą znajdziemy w kompilacji 9926. Ta zmiana sprawia, że obszar menu Start stanie się bardziej funkcjonalny. Nie należy zapominać o asystentce użytkownika. Nowe menu Start stanie się także siedzibą Cortany. Oczywiście pojawia się pytanie, kiedy ta funkcja pojawi się w wersji podglądowej Windows 10. Choć nie znamy dokładnej odpowiedzi, istnienie nowych kompilacji może wskazywać, że już niebawem.

Microsoft nie komentuje jeszcze nadchodzących zmian. Wielu uczestników programu Windows Insider liczy, że nowa kompilacja Windows 10: Technical Preview zostanie udostępniona jeszcze w tym tygodniu. Tym razem jej numer miałby wykroczyć poza 10 000.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-search-functionality-updated-in-upcoming-builds

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 08:53 02.03.2015

    I tak powoli wrócimy do interfejsu Windows7. I bardzo dobrze. Nie wiem dlaczego MS założył że interfejs do urządzeń stacjonarnych można zrównać z interfejsem dla urządzeń mobilnych. Kopią się już z tym tyle czasu... Szkoda straconych klientów.

Skomentuj

Autor