Po co nam menu 'Share' w eksploratorze Windows 10?

Po co nam menu 'Share' w eksploratorze Windows 10?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:51
13.10.2014
3 komentarze
2537 wyświetleń

Windows 10 posiada szereg nowych funkcji, z których niektóre - jak wirtualne pulpity czy nowe menu Start - są widoczne niemal od razu. Inne zaś wymagają dłuższego kontaktu z systemem. Jedną z takich nowości jest menu 'Share' (czy, po spolszczeniu - Udostępnij).

Jedna z liczących się zmian w Windows 10 to nowe elementy w systemowym menadżerze plików, czyli Eksploratorze Windows. Funkcja udostępniana jest widoczna domyślnie z poziomu wstążki. Wprawdzie podobna funkcja została udostępniona jeszcze w Windows 8, jej nowa odsłona nieco się różni. Poniżej - dla porównania - ta sama wstążka w Windows 8.1 i Windows 10.

Share

Share

Już na pierwszy rzut oka widać przycisk Share, który otwiera panel boczny (charms). To prawdopodobnie pierwsze zastosowanie tej funkcji poza środowiskiem Modern UI. Mamy też trochę więcej opcji konfiguracji. Nowością jest możliwość wysłania maila z załącznikami bezpośrednio z poziomu interfejsu desktopowego, a także udostępnianie na znanych portalach społecznościowych. Zupełnie inną kwestią jest funkcjonalność udostępniania. Wersja Technical Preview jest pod tym względem nie do końca stabilna. Działanie funkcji udostępniania nie zawsze jest bez zarzutu. Trudno się jednak dziwić - jest to jedynie wersja testowa.

Share

Menu udostępniania zostało odświeżone i wyeksponowane. Głębsza integracja z podstawowym interfejsem systemu zaoszczędzi z pewnością sporo czasu, zwykle przeznaczanego na manualne uruchomienie programu pocztowego czy strony portalu społecznościowego i wybór plików. To oczywiście nie koniec. Ostateczna i (mamy nadzieję) bardziej dopracowana funkcja udostępniania pojawi się w pełnej wersji Windows 10.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-10-file-explorer-gets-the-share-contract

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • Paweł 09:50 20.10.2014

    Widzę, że MS preferuje model systemu otwartego dla postronnych. Osobiście jestem temu przeciwny, ale to tylko moje zdanie. Sądzę, że to odpowiednie aplikacje udostępniające interfejsy sieciowe powinny zapewniać dostęp do swojej bazy. Natomiast od systemu plików na moim komputerze wara. Inaczej znów jak ulęgałki pojawią się przysłowiowe już dziury w zabezpieczeniach i łatki. Poza tym model pracy sugerowany przez MS niekoniecznie musi nam pasować.

  • iagre 23:53 20.10.2014

    „Głębsza integracja z podstawowym interfejsem systemu zaoszczędzi z pewnością sporo czasu, zwykle przeznaczanego na manualne uruchomienie programu pocztowego czy strony portalu społecznościowego i wybór plików. ” Już prawie 20 lat jest w Windowsie dostępna funkcja „Wyślij do...”, która pozwala dwoma kliknięciami wysłać plik programem pocztowym, więc ten nowy „wynalazek” nic niwego nie wprowadza.

  • Paweł 09:52 21.10.2014

    "Wyślij do" to nie to samo co "Udostępnij"

Skomentuj

Autor