Pierwszy build Redstone 2 (14901) już w Windows Insider

Pierwszy build Redstone 2 (14901) już w Windows Insider

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:52
12.08.2016
0 komentarzy
2160 wyświetleń

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił klientom z aktualizację Windows 10 Anniversary Update (build 14393), która zastąpiła ostatnią wersję November Update (build 10586) z listopada. Tyle o Current Branch. Dona Sarkar zapowiedziała właśnie powrót do Development Branch, a więc kompilacji Insider Preview. Dziś w ramach programu wydany został build 14901 dla PC w kręgu Fast.

Na wstępie warto zaznaczyć, że pierwszy build z gałęzi Redstone 2 może być jeszcze niewidoczny w Windows Update. Dostępność powinna się pojawić po maksymalnie kilku godzinach. Nim przejdziemy do opisu zawartości builda 14901, zobaczmy, co do powiedzenia ma szefowa programu Insider. Z pewnością zastanawiacie się, co z kompilacjami dla Windows 10 Mobile. "Podobnie jak po wydaniu Windows 10 November Update, zaczęliśmy najpierw udostępniać buildy dla PC w Development Branch, a z telefonami zaczęliśmy kilka tygodni później. Obecnie nasz zespół jest skupiony na przygotowaniach do wydania Anniversary Update dla urządzeń z wersją Mobile, ale myślę, że jesteśmy już prawie gotowi" - tłumaczy Dona Sarkar. Microsoft wciąż zbiera feedback od Insiderów, którzy na telefonach testują build 14393.67, stąd też jest jeszcze za wcześnie, by mówić o mobilnym Redstone 2.

Powróćmy jednak do bieżącego wydania poglądowego dla PC. Jak pisze Dona, "Nie zobaczycie wielu dużych i zauważalnych zmian lub nowych funkcji w buildach, które udostępniamy w Development Branch. Skupiliśmy się na pewnych strukturalnych poprawkach dla OneCore, które jest współdzielonym sercem Windows na PC, tabletach, telefonach, IoT, HoloLens i Xbox. Przeprowadzamy teraz refaktoryzację kodu i inne prace inżynieryjne, by upewnić się, że OneCore ma optymalną strukturę dla zespołu, który będzie mógł zacząć testować nowe funkcje i usprawnienia w ciągu najbliższych miesięcy. W rezultacie owe buildy mogą zawierać więcej błędów i innych problemów, co może być trudne do przełknięcia dla użytkowników. Jeśli nie czujesz się z tym dobrze, możesz przejść do Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Insider i zmienić krąg na Slow lub Release Preview, by otrzymywać bardziej stabilne kompilacje".

Tyle tytułem wstępu. Mamy nadzieję, że komunikat od szefowej programu Insider rozjaśnił Wam kierunek, w którym przez najbliższe miesiące będzie szedł Windows 10 i Windows 10 Mobile. Punktem kulminacyjnym (ale nie końcem całej przygody) będzie publiczne wydanie Redstone 2, które to nastąpi prawdopodobnie wiosną 2017 roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2016/08/11/announcing-windows-10-insider-preview-build-14901-for-pc/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor