Windows 10 zachęca do przesiadki na konto Microsoft

Windows 10 zachęca do przesiadki na konto Microsoft

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/18/2024, 5:00 PM

Liczba odsłon: 474

W aktualizacji Windows 10 22H2 w Release Preview Channel z tego tygodnia zaczęły być wprowadzane powiadomienia związane z kontem Microsoft na stronie głównej Ustawień. Na liście zmian Microsoft podał ogólnikowo zalety korzystania z MSA. Teraz wiemy już natomiast, jak wyglądają te powiadomienia.

Build 19045.4353 wprowadził przede wszystkim garść poprawek niezwiązanych z bezpieczeństwem, typowych dla opcjonalnych aktualizacji "C" z 4. tygodnia miesiąca. Oprócz nich pojawiła się drobna zmiana w Ustawieniach. Według oficjalnej listy zmian:

Ta aktualizacja zaczyna wprowadzać powiadomienia związane z kontem Microsoft na stronę główną Ustawień. Konto Microsoft łączy Windows z Twoimi aplikacjami Microsoft. Konto tworzy również kopię zapasową wszystkich Twoich danych i pomaga Ci zarządzać Twoimi subskrypcjami. Możesz też ustawić dodatkowe kroki bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć się przed zablokowaniem swojego konta. Ta funkcja wyświetla powiadomienia w menu Start i Ustawieniach. Możesz zarządzać powiadomieniami Ustawień w Ustawieniach > Prywatność > Ogólne.

Windows 10 zachęca do przesiadki na konto Microsoft

Zmiana dopiero zaczęła być wprowadzana i nie u wszystkich pojawi się od razu. Funkcjonalność powinna jednak już być obecna w systemie po pobraniu ostatniego builda Release Preview. Zainteresowani użytkownicy mogą ją odblokować narzędziem ViveTool, wpisując polecenie vivetool /enable /id:42563876.

Ta drobna zmiana wpisuje się w szerszy trend, jakim jest promowanie używania konta Microsoft przez Microsoft oraz – jak twierdzą jego przeciwnicy – zwalczania lokalnych kont użytkownika w Windows. Warto przypomnieć, że niedawno problem z tym miał sam Elon Musk, który nie potrafił zainstalować Windows 11 bez logowania na MSA.

Źródło: https://www.neowin.net/news/windows-10-will-soon-start-nagging-you-to-switch-from-local-account-to-microsoft-account/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia