Copilot dostępny w Windows 10 22H2 (build 19045.3757 w Release Preview Channel)

Copilot dostępny w Windows 10 22H2 (build 19045.3757 w Release Preview Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/21/2023, 1:00 PM

Liczba odsłon: 729

Windows 10 Insider Preview otrzymał aktualizację w Release Preview Channel. Wprowadza ona tylko jedną nowość, ale za to jaką! Zgodnie z niedawną zapowiedzią Windows Copilot zaczął być udostępniany użytkownikom Dziesiątki. Co warto na ten temat wiedzieć?

Windows 10 22H2: zmiany w aktualizacji KB5032278
(OS Build 19045.3757 w Release Preview Channel)

Copilot dostępny w Windows 10

W tej aktualizacji Microsoft zaczął wprowadzać Copilot w Windows (wersja zapoznawcza) na urządzenia z Windows 10 22H2 w edycjach Home i Pro. Insiderzy w Release Preview Channel, zainteresowani wczesnym dostępem, mogą przejść do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Windows Update, zaznaczyć "Uzyskaj najnowsze aktualizacje, gdy tylko będą dostępne", a następnie klikać "Sprawdź aktualizacje". Osoby, które zrobiły to po zainstalowaniu aktualizacji Release Preview z zeszłego tygodnia, powinny wkrótce zobaczyć Copilota. Usługa będzie wdrażana stopniowo (jako "controlled feature rollout" / CFR) w nadchodzących miesiącach.

Windows Copilot w Windows 10

Przycisk Copilota w Windows pojawi się po prawej stronie paska zadań Windows 10 i będzie otwierał się po prawej stronie ekranu. Nie będzie nakładać się na zawartość pulpitu ani blokować otwartych okien aplikacji. Urządzenia zarządzane przez organizację z Windows 10 22H2, a także systemy w edycjach Enterprise i Education nie będą objęte wstępnym wdrażaniem Copilota w Windows. Usługa jest udostępniana tylko kwalifikującym się urządzeniom, tj. wyposażonym w 4GB+ RAM i ekran w rozdzielczości 720p+.

Przypomnijmy, że Windows Copilot jest jeszcze oficjalnie niedostępny w Polsce i w UE. Można jednak ominąć ograniczenia i dość łatwo aktywować go u siebie. Sposób działa w Windows 11. Czy tak samo będzie z Windowsem 10? To się niebawem okaże.

Znane problemy

  • Copilot w Windows nie jest obecnie wspierany, gdy pasek zadań jest ustawiony pionowo. Musi on być ustawiony poziomo na dole ekranu.
  • Może dojść do pewnych niestabilności po kliknięciu przycisku odświeżenia Copilota. Kolejne kliknięcia linków w Copilocie i zamknięcie Copilota lub Microsoft Edge może doprowadzić do ich wysypania.
  • Copilot w Windows nie jest obecnie wspierany w konfiguracjach z wieloma monitorami. Ikona pojawi się jedynie na głównym monitorze i pasku zadań.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/11/20/releasing-windows-10-build-19045-3757-to-release-preview-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia