Office już dostępny dla wszystkich użytkowników Androida

Office już dostępny dla wszystkich użytkowników Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:24
24.06.2015
0 komentarzy
2561 wyświetlenie

Android to obecnie najpopularniejszy system mobilny na świecie - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jeśli wierzyć danym od Google, w zeszłym roku, w jakimkolwiek przedziale miesięcznym jego system uruchamiany był na ponad miliardzie urządzeń. Tak ogromna baza użytkowników to dla Microsoftu potencjalni odbiorcy jego oprogramowania. Pakiet darmowych aplikacji z serii Office na Androida wyszedł już z fazy preview i stał się dostępny dla wszystkich użytkowników tego systemu.

Nowo wydany pakiet zastąpi wcześniejszy zestaw Office Mobile dla Androida. Mamy tu jednak do czynienia ze sporymi postępami. Nowe aplikacje Word, PowerPoint i Excel oferują bowiem taką samą optymalizację pod kątem urządzeń dotykowych, jak w przypadku Office dla tabletów z Androidem. Oczywiście uwzględniono przy tym mniejsze wymiary ekranów (poniżej 10,1 cala).

Office dla Androida

Microsoft Word

    Aplikacja Microsoft Word dla systemu Android jest stworzona do pracy w podróży. Aplikacja Word oferuje znany wygląd, sposób działania i jakość pakietu Office oraz intuicyjną obsługę dotykową, opracowaną z myślą o telefonach i tabletach z systemem Android. Nieważne, czy chcesz utworzyć elegancki dokument, czy tylko przeczytać go i wprowadzić szybkie zmiany, będąc w podróży — aplikacja Word zapewni Ci największą wydajność. Pracuj, mając pewność, że Twoje dokumenty będą wyglądały doskonale w pakiecie Office i że podczas przenoszenia ich między urządzeniami nie stracisz żadnego formatowania ani danych. Dokumenty będą łatwo dostępne w chmurze, kiedy tylko będziesz ich potrzebować. Bezpłatna aplikacja Microsoft Word zapewnia podstawowe środowisko do wyświetlania, tworzenia i edytowania dokumentów na urządzeniach o rozmiarze ekranu 10,1 cala lub mniejszym. Wszystkie funkcje aplikacji Word można odblokować przy użyciu subskrypcji usługi Office 365.

Microsoft PowerPoint

    Aplikacja Microsoft PowerPoint dla systemu Android jest stworzona do pracy w podróży. Aplikacja PowerPoint oferuje znany wygląd, sposób działania i jakość pakietu Office oraz intuicyjną obsługę dotykową, opracowaną z myślą o telefonach i tabletach z systemem Android. Nieważne, czy chcesz utworzyć elegancką prezentację od podstaw, czy tylko przeczytać ją i wprowadzić szybkie zmiany, będąc w podróży — aplikacja PowerPoint zapewni Ci największą wydajność. Pracuj, mając pewność, że Twoje prezentacje będą wyglądały doskonale w pakiecie Office i że podczas przenoszenia ich między urządzeniami nie stracisz żadnego formatowania ani wykresów. Prezentacje będą łatwo dostępne w chmurze, kiedy tylko będziesz ich potrzebować. Bezpłatna aplikacja PowerPoint zapewnia podstawowe środowisko do wyświetlania, tworzenia i edytowania dokumentów na urządzeniach z ekranami o przekątnej 10,1 cala lub mniejszej. Wszystkie funkcje aplikacji PowerPoint można odblokować przy użyciu subskrypcji usługi Office 365.

Microsoft Excel

    Arkusze kalkulacyjne programu Excel wyglądają na urządzeniach z systemem Android lepiej niż kiedykolwiek. Tworzone i edytowane przez Ciebie arkusze kalkulacyjne będą wyglądać tak samo na komputerze PC i Mac oraz na tablecie i telefonie. Program Excel oferuje znany wygląd i sposób działania pakietu Office oraz intuicyjną obsługę dotykową, dzięki czemu możesz natychmiast rozpocząć pracę. Bezpłatna aplikacja Excel zapewnia podstawowe środowisko do wyświetlania, tworzenia i edytowania dokumentów na tabletach z ekranami o przekątnej 10,1 cala lub mniejszej. Wszystkie funkcje aplikacji Excel można odblokować przy użyciu subskrypcji usługi Office 365.

Wszystkie aplikacje z serii Office na Androida wymagają aktualizacji systemu do wersji 4.4 (KitKat) lub wyższej. Pakiet pobierzemy za darmo w formie samodzielnych aplikacji ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-office-apps-for-android-phones-are-now-available-to-everyone

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor