Nokia by Microsoft szykuje Lumię z Androidem?

Nokia by Microsoft szykuje Lumię z Androidem?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:22
07.07.2014
0 komentarzy
1402 wyświetlenia

Wygląda na to, że Nokia X nie będzie jedyną serią smartfonów z Androidem, jaką rozwija Microsoft. Tak przynajmniej twierdzi grupa @evleaks, która zamieściła dziś intrygujący wpis na Twitterze.

"Ważne wiadomości: Oparta na Androidzie Lumia już w drodze, od Nokia by Microsoft" - donosi wyciek. Na temat domniemanego urządzenia nie wiadomo praktycznie nic, choć można się spodziewać, że - jako Lumia - trafi na nieco wyższą półkę konsumencką niż seria X. W tym roku pojawiły się plotki o pracach nad możliwością uruchamiania aplikacji Androidowych pod Windows Phone, a całkiem niedawno mówiło się już o umożliwieniu instalacji Windows Phone na smartfonach z domyślnie zainstalowanym Androidem.

Lumia 830

Kilka dni temu do sieci wyciekły zdjęcia smartfonu, sygnowanego "Nokia by Microsoft". Źródła donoszą, że jest to jeszcze niezapowiedziana Lumia 830. Interesujące jest jednak to, że urządzenie nie posiada znajomego logo Windows Phone. Czy Microsoft planuje wydanie smartfona z Androidem w standardowo numerowanej serii Lumia? A może jest to krok ku idei wieloplatformowości? Uważamy, że jest jeszcze za wcześnie, by móc stwierdzić coś więcej.

Wygląda na to, że Gigant z Redmond coraz poważniej interesuje się konkurencyjną platformą. Czy czeka nas cała seria Lumii z Androidem? Tego nie wiemy, jednak jednego jesteśmy pewni - Microsoft przestaje być hermetycznym ekosystemem, zamkniętym na jedno środowisko. Jesteśmy ciekawi, co ostatecznie z tego wyniknie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/evleaks-hints-at-android-powered-lumias-from-microsoft

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor