Niektóre wersje Windows 10 przestaną się uruchamiać po 30 kwietnia

Niektóre wersje Windows 10 przestaną się uruchamiać po 30 kwietnia

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:48
24.04.2015
0 komentarzy
3255 wyświetleń

Co się stanie, gdy cykl życia poszczególnych buildów Windows 10: Technical Preview dobiegnie końca? Microsoft opublikował szczegółowe wyjaśnienia wraz z terminami wygaśnięcia licencji dla poszczególnych wersji systemu.

Daty wygaśnięcia licencji różnią się w zależności od numeru wersji. Jako pierwsze cykl życia zakończą najstarsze buildy, począwszy od 9841 (15 kwietnia), kończąc na 10049 (1 października). W każdym przypadku użytkownicy będą otrzymywać stosowne powiadomienia z dwutygodniowym wyprzedzeniem. By uniknąć sytuacji, w której nie możemy uruchomić systemu (jeśli zainstalowaliśmy go jako nasz system główny), należy zaktualizować Windows 10 do najnowszej wersji - aktualnie jest to build 10061, którego data wygaśnięcia licencji nie została jeszcze ujawniona. Microsoft opublikował szczegółową tabelę, która uwzględnia odpowiednio numer builda, datę rozpoczęcia powiadomień, datę wygaśnięcia licencji oraz datę wstrzymania ładowania systemu.

Windows 10

Gdy zostanie przekroczona data wygaśnięcia licencji, a użytkownik mimo otrzymanych powiadomień nie zaktualizuje systemu, Windows 10 będzie się uruchamiał ponownie w sposób automatyczny co 3 godziny. Dwa tygodnie po dacie wygaśnięcia system stanie się niezdatny do użytkowania - przestanie się ładować.

By zaktualizować Windows 10: Technical Preview do nowszej wersji, należy przejść do usługi Windows Update. Możemy także pobrać obraz ISO, a następnie wypalić go na płycie DVD lub stworzyć 'bootowalnego' pendrive'a. Należy tu wziąć pod uwagę, że poszczególne wersje systemu pojawiają się w tym kanale ze znacznym opóźnieniem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/some-windows-10-builds-will-stop-booting-after-april-30th

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor