Microsoft Edge znacząco przyspieszy ładowanie stron w Fall Creators Update

Microsoft Edge znacząco przyspieszy ładowanie stron w Fall Creators Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:37
18.08.2017
0 komentarzy
1807 wyświetleń

Fall Creators Update jak każda większa aktualizacja Windows 10 wniesie usprawnienia w niemal każdym aspekcie systemu. Dotyczy to oczywiście też przeglądarki Edge. Prócz widocznych gołym okiem nowości funkcjonalnych spory lifting przejdzie też silnik renderowania. EdgeHTML otrzyma aktualizację do wersji 16, która - jak mówi Microsoft - znaczącą przyspieszy proces ładowania stron. Rezultaty są lepsze nawet o 43%.

Zasadniczą nowością w EdgeHTML 16 będzie niezależne renderowanie dla większej liczby stron, co zwiększa ich wydajność. Dokonano tego poprzez dodanie pełnego wsparcia dla następujących typów elementów:

  • kontrolka "select"
  • element "canvas"
  • wybrane elementy "svg"

Dzięki takiemu rozwiązaniu udało się zyskać poprawę wydajności w różnych scenariuszach obejmujących przetwarzanie zawartości, operacje iteracyjne i przewijanie przez wątek renderowania - nawet wówczas, gdy zajęty jest wątek główny. Przejście renderowania na osobny wątek zwiększyło również wydajność na komputerach z wielordzeniowymi CPU. Pozwoli to Edge efektywnie wykorzystywać przydzielone ramki w animacjach opartych na skryptach, obecnych w złożonych wizualizacjach i grach. EdgeHTML 16 wprowadza ponadto niezależne wsparcie dla renderowania niektórych elementów SVG, takich jak Clip-path, Gradients, Markers, Masks i Patterns. Witryny, które wykorzystują te elementy, będą w rezultacie ładować się znacznie szybciej.

Wprowadzenie niezależnego renderowania spowoduje również ulepszenia elementów 2D. Microsoft powołuje się na dane telemetryczne, według których obecność elementów Canvas w 2D jest główną przyczyną wyłączenia niezależnego renderingu na różnych stronach internetowych. Jak EdgeHTML 16 wypada w testach? Microsoft dokonał porównania z EdgeHTML 15 na dwóch identycznych egzemplarzach Surface Book. Dzięki niezależnemu renderowaniu nowa wersja silnika wykazała poprawę o 43%. Zmiany te zostały już wprowadzone do ostatnich kompilacji Insider Preview, zaś do ogólnodostępnej aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update dotrą we wrześniu tego roku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/msedgedev/2017/08/17/making-web-smoother-independent-rendering/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor