McAfee WebAdvisor od teraz jako rozszerzenie w Microsoft Edge

McAfee WebAdvisor od teraz jako rozszerzenie w Microsoft Edge

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:15
19.02.2018
0 komentarzy
1396 wyświetleń

Microsoft Edge powoli, ale sukcesywnie powiększa swoją bibliotekę rozszerzeń. Jej najnowszym nabytkiem jest McAfee WebAdvisor - rozwiązanie chroniące, które działa niezależnie od oprogramowania antywirusowego zainstalowanego na komputerze. Jego zadaniem jest skanowanie i blokowanie niebezpiecznych stron, plików i zawartości. WebAdvisor jest darmowy i nie wymaga instalowania pakietów chroniących McAfee.

WebAdvisor Microsoft Edge

"McAfee WebAdvisor dla Microsoft Edge to niezawodny towarzysz, który pomaga zapewnić ochronę przed zagrożeniami podczas przeglądania stron i przeszukiwania sieci. To rozszerzenie zabezpiecza przed złośliwym oprogramowaniem i próbami wyłudzenia informacji podczas korzystania z Internetu, a jednocześnie nie ma wpływu na wygodę ani jakość przeglądania" - głosi opis rozszerzenia. Jego funkcje to skanowanie i ocenianie bezpieczeństwa stron internetowych w czasie rzeczywistym, ochrona przed złośliwym oprogramowaniem i próbami wyłudzenia informacji, oraz blokowanie złośliwych reklam.

WebAdvisor Microsoft Edge

Rozszerzenie działa zasadniczo na trzy sposoby. Po pierwsze, ocenia bezpieczeństwo wyników wyszukiwania. Gdy korzystamy z wyszukiwarek internetowych, WebAdvisor przy ich wynikach umieszcza oceny bezpieczeństwa (czerwoną, żółtą lub zieloną), dzięki czemu wiemy, która strona jest bezpieczna. Po drugie, możemy klikać bez obaw. Jak twierdzi producent, rozszerzenie blokuje większość potencjalnie szkodliwych stron, nim te będą mogły wyrządzić szkody. Strony takie będą wyświetlane z odpowiednim ostrzeżeniem. Po trzecie, WebAdvisor rozpoznaje i blokuje złośliwe treści także na zaufanych, autentycznych stronach. Niebezpieczna zawartość zostaje wówczas zablokowana, a użytkownik może kontynuować przeglądanie strony.

McAfee WebAdvisor działa niezależnie od pakietu chroniącego zainstalowanego w systemie i - jak pisze wydawca - "staje się pierwszą linią obrony zapewniającą bezpieczniejsze korzystanie z Internetu". Rozszerzenie dla przeglądarki Edge można już pobrać bezpłatnie ze sklepu Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/mcafee-webadvisor-extension-comes-microsoft-edge-browser/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor