Mapy Windows z nowymi funkcjami dla Insiderów

Mapy Windows z nowymi funkcjami dla Insiderów

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
12:03
20.04.2018
0 komentarzy
755 wyświetleń

Microsoft w ostatniej aktualizacji Map Windows wprowadził do programu dwie nowe funkcje – udostępnianie kolekcji oraz zapisywanie skrótów z poziomu panelu wyszukiwania. Aktualizacja dostępna jest dla członków programu Windows Insider w grupach Fast Ring oraz Skip Ahead.

Mapy Windows otrzymują dwie nowe funkcje w ostatniej aktualizacji

Mapy Windows w nowej wersji oznaczone są numerem 5.1804.1021.0. Po aktualizacji możliwe będzie udostępnianie znajomym zapisanych kolekcji miejsc oraz przekazywanie ich do pozostałych programów UWP, takich jak klient poczty elektronicznej czy OneNote. Niestety, funkcja ta nie do końca współpracuje z Windows Sets w ostatnim buildzie Redstone 5. Podczas próby udostępnienia kolekcji aplikacja Mapy Windows otwiera program w nowym oknie, a nie w nowej zakładce. Poza tym wszystko działa poprawnie.

Zaktualizowany został również panel wyszukiwania. Od teraz użytkownicy mogą tworzyć skróty wyszukanych miejsc lub zlecić aplikacji odnalezienie ciekawych miejsc w pobliżu wyszukiwanej lokalizacji. Aplikacja będzie korzystać z danych portalu TripAdvisor w celu wyświetlania sugestii. Z poziomu Map Windows będzie można również zapoznać się z recenzjami innych użytkowników.

Na razie aktualizacja dostępna jest tylko dla komputerów PC. Nie wiadomo, kiedy i czy w ogóle zostanie wprowadzona do Windows 10 Mobile.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/windows-maps-lets-you-share-your-collections-save-searched-places-with-latest-insider-update

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor