Lumia 960 na wyciekłych zdjęciach. Tak miał wyglądać następca Lumii 950

Lumia 960 na wyciekłych zdjęciach. Tak miał wyglądać następca Lumii 950

 Damian Lisak
Damian Lisak
17:44
01.06.2017
0 komentarzy
1897 wyświetleń

Nie ma już chyba żadnych wątpliwości co do tego, że Microsoft postanowił w ostatnim czasie ograniczyć (delikatnie mówiąc) swój wkład w rynek telefonów komórkowych. Niewykluczone, że z tego powodu część projektów i prototypów nigdy nie ujrzy światła dziennego. Czasami jednak dane nam jest zobaczyć produkty, które nie opuściły laboratoriów Microsoftu (czy może raczej partnerów ODM). Ostatni z nich to telefon komórkowy będący następną Lumii 950 – prawdopodobnie porzuconą Lumią 960.

Jak podaje Windows Central, urządzenie nosi nazwę kodową Northstar. Niestety nie trafiło i nigdy nie trafi ono do użytku publicznego, a jego jedynym zastosowaniem jest wykorzystanie go przez inżynierów Microsoftu do wewnętrznych testów, m.in. w celu pracy nad Windows 10 Mobile. Zbudowany jest on z metalowej konstrukcji, a samym wyglądem przypomina Lumię 950 - z niewielkimi różnicami, jak np. przednie głośniki. Fotografia ujawnia także, że prototyp napędzany jest przez procesor Snapdragon 820 oraz posiada ekran QHD.

Microsoft Lumia 960

Patrząc na sytuację Microsoftu na rynku mobilnym, niemal pewnym jest, że do użytku nie trafi ani ta Lumia, ani inny następca 950. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym jest domniemana nowa marka telefonów giganta – Surface Phone. Choć nie ma żadnych potwierdzonych informacji na ten temat, niewykluczone, że Microsoft będzie chciał wzbogacić swoją linię Surface o telefony przyszłości, co możliwie da mu szansę na ponowne zaistnienie na tym wymagającym rynku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/photos-microsofts-canceled-lumia-960-flagship-leak?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

Skomentuj

Autor