Edge zyskuje nowe możliwości personalizacji

Edge zyskuje nowe możliwości personalizacji

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:05
11.04.2018
0 komentarzy
621 wyświetlenie

Najpopularniejszą obecnie przeglądarką internetową jest bez wątpienia Chrome posiadający ponad 60% udziałów rynkowych. Nie zniechęca to jednakże Microsoftu, który stale ulepsza Edge, by ten stanął kiedyś w szranki z rozwiązaniem Google jak równy z równym. Czy plan ten się powiedzie, pokaże dopiero czas, choć obecne tempo prac nad przeglądarką giganta z Redmond jest imponujące – nie tylko zyskuje ona coraz więcej funkcji typowo użytkowych, lecz również zwiększa się liczba opcji, dzięki którym dostosować możemy ją do własnych potrzeb. Jedną z najnowszych zmian w tej materii jest nowo dodana możliwość ukrycia części interfejsu użytkownika.

Microsoft Edge

Współczesne przeglądarki internetowe posiadają zwykle olbrzymią liczbę opcji umożliwiających ich pełną personalizację, począwszy od kolorów tła i przycisków nawigacyjnych, na dostosowaniu ogólnego kształtu okna skończywszy. Często wiąże się to jednak z koniecznością instalacji odpowiedniej wtyczki, co w przypadku Edge okazało się bardzo problematyczne – w końcu dodatki do niego udostępniane są jedynie za pośrednictwem Sklepu Microsoft, który stawia przed twórcami dodatkowe wymagania i ograniczenia. Na szczęście gigant postanowił wziąć na warsztat możliwości personalizacji w Edge, choć efekty tego są jak na razie dosyć skromne – ukryć możemy część interfejsu użytkownika, a dokładniej rzecz ujmując, przyciski znajdujące się na górnej belce programu.

Sam proces chowania przycisków jest wyjątkowo prosty i intuicyjny. Wystarczy wybraną do ukrycia ikonkę kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać z niewielkiego menu opcję Pokaż obok paska adresu. Równie łatwe jest późniejsze przywrócenie ukrytych elementów – w tym celu należy udać się do Ustawienia i nie tylko, po czym na wyświetlonej tam ikonce przeprowadzić analogiczne działanie.

Opisane tu zmiany mogą się wydawać drobną ciekawostką, jednakże zwiastują one nowy kierunek w rozwoju Edge – najprawdopodobniej opcji personalizacji pojawi się w nim w przyszłości o wiele więcej. W chwili obecnej możliwość ukrywania ikon nadal znajduje się w fazie testów, wobec czego część użytkowników wciąż nie ma do niej dostępu. Niebawem powinno się to jednak zmienić i całkiem możliwe, że nastąpi to krótko po wprowadzeniu Spring Creators Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/04/10/microsoft-is-testing-an-option-that-lets-you-hide-ui-buttons-in-edge-browser/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor