Cortana z nową aktualizacją interfejsu

Cortana z nową aktualizacją interfejsu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:38
22.08.2018
544 wyświetlenia

Przez pewien czas Microsoft testował nowy interfejs wyszukiwania Cortany wraz z Insiderami w USA. Jako że asystentka działa w chmurze i nie jest zależna od konkretnej wersji Windows 10, zmiany wyszły poza Redstone 5 (1809) i stały się widoczne dla wszystkich w April 2018 Update (1803). Odświeżenie interfejsu to początek dalszych zmian?

Nowa aktualizacja po stronie serwera reorganizuje wygląd i układ cyfrowej asystentki. Przykładowo na stronie głównej Cortany widoczne są teraz linki do Aplikacji, Ustawień, Dokumentów, Zdjęć i Sieci. Jeśli natomiast będziemy szukali aplikacji albo usług, Cortana przefiltruje wyniki. Przykładowo, po wpisaniu "Twitter" otrzymamy wyniki w postaci aplikacji Twitter wraz z odnośnikami do jej funkcji, ale też zdjęcia, foldery i dokumenty z "Twitter" w nazwie oraz wyniki wyszukiwania w Bing.

Podobnie jak każda inna aktualizacja Cortany również ta wykonuje się w chmurze, zatem użytkownicy nie muszą niczego pobierać. Po prostu przy najbliższym wywołaniu menu Cortany nowy widok będzie już gotowy. Wiadomo, że zmiany obejmują sposób prezentacji wyników wyszukiwania, co z samą asystentką związane jest tylko pośrednio. Nie jest więc wykluczone, że taki widok w menu Wyszukaj ujrzą też użytkownicy z Polski i innych regionów, gdzie Cortana nie jest oficjalnie dostępna.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/08/22/cortana-is-getting-a-new-ui-in-windows-

Polecamy również w kategorii Cortana