Cortana zniknie z Windows

Cortana zniknie z Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/5/2023, 12:00 PM

Liczba odsłon: 670

Wraz z nadejściem rozwiązań, takich jak Microsoft 365 Copilot, Windows Copilot i Bing Chat, sens dalszego utrzymywania Cortany jest mocno wątpliwy. Z tego wzlędu Microsoft zdecydował się zlikwidować kolejny punkt końcowy, w którym cyfrowa asystentka poprzedniej generacji była dostępna. W tym roku Cortana zniknie z Windows.

Wprowadzamy pewne zmiany do Windows, które będą miały wpływ na użytkowników aplikacji Cortana. Począwszy od końca 2023 roku, nie będziemy już obsługiwać Cortany na Windows jako samodzielnej aplikacji. Nadal będziecie jednak mogli uzyskiwać dostęp do potężnych funkcji produktywnych w Windows i Edge, które mają zwiększone możliwości AI. Oznacza to, że nadal uzyskacie pomoc w zadaniach, kalendarzu i e-mailu, ale na nowe, ekscytujące sposoby. Ta zmiana dotyczy jedynie Cortany w Windows, a wasza asystentka produktywna, Cortana, pozostanie dostępna w Outlook mobile, Teams mobile, Microsoft Teams display i Microsoft Teams rooms.

Wiemy, że ta zmiana może wpłynąć na niektóre sposoby Waszej pracy w Windows, dlatego chcemy pomóc Wam gładko przejść do nowych opcji. Zamiast klikania ikony Cortany i uruchamiania aplikacji, aby zacząć używać głosu, możecie teraz używać głosu i zaspokoić swoje potrzeby produktywne poprzez różne narzędzia.


— Microsoft

Jako alternatywy dla asystentki poprzedniej generacji Microsoft proponuje: dostęp głosowy w Windows 11, nowy Bing, Microsoft 365 Copilot i Windows Copilot. Co ciekawe, wszystkie z nich są praktycznie od początku dostępne w języku polskim. Ta lokalizacja jest czymś, czego Microsoft nie był w stanie zaimplementować w Cortanie przez całe 9 lat (Cortana debiutowała w kwietniu 2014 roku).

Źródło: https://support.microsoft.com/en-us/topic/end-of-support-for-cortana-in-windows-d025b39f-ee5b-4836-a954-0ab646ee1efa

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia