Cortana z zestawem nowych funkcji produktywnych

Cortana z zestawem nowych funkcji produktywnych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:01
28.05.2020
1446 wyświetleń

W dobie kwarantanny nastąpił największy w historii zwrot w kierunku pracy zdalnej. Pozostając w domach, musimy być na bieżąco z pracą i prywatnymi obowiązkami. Użytkownikom pakietu Microsoft 365 (Windows 10 i Office 365) pomaga w tym cyfrowa asystentka Cortana. Microsoft właśnie ogłosił kilka funkcji produktywnych, które pomogą ogarnąć harmonogram i skupić się na tym, co istotne. Aktualizacja została już wprowadzona.

Trzymanie ręki na pulsie

Cortana pomoże zaoszczędzić czas przy wyszukiwaniu potrzebnych danych. Nowe, oparte na czacie doświadczenie Cortany w Windows 10 skupia się na rozszerzeniu produktywności. Pozwala to zadawać pytania w języku naturalnym, by szybko sprawdzić harmonogram, połączyć się z ludźmi, ustawić przypomnienia lub dodać zadania do Microsoft To Do. Możemy też wyszukiwać informacje lokalne, pytać o definicje, śledzić wiadomości, pogodę i finanse w Bing z Cortaną jako opcjonalną usługą połączoną. Wystarczy wpisać zapytanie lub kliknąć przycisk mikrofonu i powiedzieć, np. "Am I free at 9?", "Find time with Nestor to talk about the budget" albo "Join my meeting" (jeśli używamy Cortany po angielsku).

Możliwości te dostępne są dla użytkowników z USA w Windows 10 May 2020 Update. W następnych miesiącach poprzez aktualizacje w Microsoft Store zostaną dodane kolejne funkcje, takie jak wsparcie dla poleceń wybudzających, włączenie nasłuchiwania po wypowiedzeniu zwrotu "Cortana", wydobywanie odpowiednich e-maili i dokumentów, a także funkcje dla użytkowników międzynarodowych.

Odtwarzanie e-maili

Znana już funkcjonalność Play My Emails otrzymała aktualizacje dla Outlooka na iOS. Pozwala ona teraz poprosić Cortanę o zaplanowanie spotkania w odpowiedzi na e-mail i dodać wiadomość do listy zadań. Wprowadzono też polecenia głosowe i dotykowe związane z wysyłaniem odpowiedzi na prośby o dołączenie do spotkania oraz opcję szybkiego dołączania do trwającego spotkania online lub wysłania wiadomości "I'm running late" do uczestników.

Nowe aktualizacje związane z zadaniami i zarządzeniem czasem są już dostępne dla użytkowników Outlook na iOS z USA. Play My Emails wejdzie też na Androida w najbliższych tygodniach.

Spersonalizowany przegląd dnia

Dobrym sposobem na rozpoczęcie dla pracy jest przegląd wiadomości. Po skonfigurowaniu usługi, gdy zaczniemy pracę, na naszą skrzynkę trafi spersonalizowany brief z inteligentnymi, interaktywnymi rekomendacjami dokumentów, spotkań, próśb, zobowiązań itd. Wiadomość ułatwi też zarezerwowanie "czasu na skupienie", podczas którego zostaną wyłączone powiadomienia z Microsoft Teams.

Cortana

Briefing jest obecnie udostępniany w ramach First Release dla użytkowników Microsoft 365 Enterprise korzystających ze skrzynek Exchange Online w języku angielskim.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/05/27/making-easier-stay-caught-cortana-microsoft-365/

Polecamy również w kategorii Cortana