Aplikacja Cortana została wyłączona

Aplikacja Cortana została wyłączona

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/4/2023, 2:48 PM

Liczba odsłon: 552

Microsoft jak zapowiedział, tak zrobił i wyłączył aplikację Cortana na Windows. Wraz z nadejściem rozwiązań, takich jak Microsoft 365 Copilot, Windows Copilot i Bing Chat, dalsze utrzymywanie asystentki AI starszej generacji nie miało już większego sensu. Jej aplikacja już nie działa, choć Cortana nie zniknęła całkowicie.

W czerwcu Microsoft zapowiadał, że od końca 2023 roku (teraz komunikat na stronie pomocy technicznej mówi po prostu o sierpniu) Cortana na Windows jako samodzielna aplikacja przestanie być obsługiwana. Zmiana dotyczy jedynie aplikacji w Windows, przy czym asystentka produktywna Cortana pozostanie dostępna w Outlook i Teams na telefonach, wyświetlaczach Microsoft Teams i Microsoft Teams Rooms. Teraz przy próbie otwarcia aplikacji wyświetli się komunikat "Cortana na Windows jako samodzielna aplikacja została wycofana".

Cortana

Jako alternatywy dla cyfrowej asystentki poprzedniej generacji Microsoft proponuje: dostęp głosowy w Windows 11, nowy Bing, Microsoft 365 Copilot i Windows Copilot. Co ciekawe, wszystkie z nich są praktycznie od początku dostępne w języku polskim. Ta lokalizacja jest czymś, czego Microsoft nie był w stanie zaimplementować w Cortanie przez całe 9 lat (Cortana debiutowała w kwietniu 2014 roku).

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-deprecates-the-cortana-app-on-windows-11-devices-as-it-reaches-end-of-support/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia