Cortana może coraz mniej. Ostatnie dni integracji z Wunderlist

Cortana może coraz mniej. Ostatnie dni integracji z Wunderlist

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:47
01.04.2019
815 wyświetleń

Historia zmian w Cortanie to na pewno temat na oddzielny artykuł, ale dziś możemy krótko przypomnieć o odejściu kierownika jej projektu z Microsoft, przeniesieniu tego projektu pod opiekę zespołu Office, oddzieleniu Cortany od systemowej wyszukiwarki, utracie części funkcji w Windows Phone 8.1, zastąpieniu jej w integracjach zewnętrznych przez Virtual Assistant Accelerator czy wreszcie o zapowiadanym wyłączeniu jej bota dla Skype. O wszystkich tych wydarzeniach już pisaliśmy, a teraz zajmiemy się najnowszą zapowiedzią, dotyczącą integracji z Wunderlist.

Jako cyfrowa asystentka Cortana powinna móc integrować się z różnymi aplikacjami i systemami - zwłaszcza tymi do planowania - aby móc przypominać użytkownikowi o wydarzeniach, a także je tworzyć. Nie inaczej było do tej pory z Wunderlist. Można było dać Cortanie dostęp do naszych danych z tej platformy, aby asystentka pomagała nam pozostawać na bieżąco. Za dwa tygodnie funkcjonalność zostanie wyłączona dla nowych treści. Korzystającym z tej integracji użytkownikom zaczął się wyświetlać komunikat:

Począwszy od 15 kwietnia, Cortana przestanie synchronizować twoje listy i zadania z Wunderlist.

Zsynchronizowane wcześniej dane pozostaną dostępne z obu aplikacji, ale nie będą się synchronizować nowe informacje z list. Jako że usługi nie będą dłużej połączone, będziesz mógł przeglądać, edytować i usuwać twoje informacje tylko oddzielnie - w Wunderlist albo w Cortanie.

Już wcześniej pisaliśmy, że Microsoft wykupił Wunderlist w jednym celu: zebrać najlepsze zastosowane w nim rozwiązania i wykorzystać w swojej nowej aplikacji, Microsoft To-Do. Na początku tego roku została natomiast ukończona integracja Cortany z To-Do. Z połączenia tych dwóch faktów może wynikać tylko jedno - dalsza integracja Cortany z Wunderlist jest już niepotrzebna, a na pewno niepotrzebna Microsoftowi, co zresztą potwierdza rzecznik firmy: Nie pracujemy nad żadnymi nowymi funkcjami dla Wunderlist, jako że koncentrujemy się na naszej nowej aplikacji, Microsoft To-Do. Kiedy będziemy mieli pewność, że włączyliśmy wszystkie najlepsze funkcje Wunderlist do Microsoft To-Do, odeślemy Wunderlist na emeryturę.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/cortana-retreat-continues-as-microsoft-ditch-wunderlist-integration/

Polecamy również w kategorii Cortana