Windows Timeline w najbliższym wydaniu Insider Preview

Windows Timeline w najbliższym wydaniu Insider Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:22
28.11.2017
0 komentarzy
1293 wyświetlenia

Windows Timeline to funkcja zaprezentowana po raz pierwszy na konferencji Microsoft Build 2017. Jako oś czasu ma ona umożliwiać szybki do tego, z czym wcześniej pracowaliśmy. Co istotne, z Windows Timeline można korzystać na wielu urządzeniach jednocześnie... przynajmniej w teorii, bowiem funkcja się jeszcze nie ukazała. Microsoft poinformował dziś jednak, że doda ją do najbliższej kompilacji Windows 10 Insider Preview.

Wielki nieobecny miał doczekać się implementacji jeszcze w Fall Creators Update. Do tego nie doszło, a Microsoft poinformował, że Timeline znajdzie się we wczesnych buildach już po wydaniu FCU. Tak też ma się stać. Dona Sarkar ogłosiła dzisiaj, że "Timeline trafi do Insiderów w następnej kompilacji. Zademonstrowaliśmy Timeline na Build w tym roku i stał się on mocno wyczekiwany przez Insiderów. Timeline jest zintegrowany bezpośrednio z Widokiem zadań i pozwala Wam przeskakiwać w czasie wstecz, by łatwo odnajdywać pliki, aplikacje i witryny, których szukaliście, jak gdybyście nigdy [tych sesji] nie opuścili. Nie możemy się doczekać, by usłyszeć, co Insiderzy sądzą, gdy zaczną używać Timeline".

Windows Timeline

Szefowa programu Insider dodała też, że w najbliższym czasie przeprowadzone będą badania opinii odnośnie do nowych funkcji, które zostaną udostępnione niewielkiej części Insiderów. Będą to więc testy na zasadzie A/B. Grupa kontrolna otrzyma nowe funkcje pierwsza, a staną się one szerzej dostępne później, ale - jak pisze Dona Sarkar - "niekoniecznie w następnej aktualizacji funkcjonalnej Windows 10". Niestety, nie wiadomo jeszcze, o jakich funkcjach mowa.

W tym samym wpisie możemy jeszcze przeczytać o funkcji Microsoft Sets, która ukaże się jednak nie w najbliższej kompilacji, a w najbliższych tygodniach. Dona tłumaczy, że nazwa Sets nie musi być ostateczna i może ulec jeszcze zmianie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/11/28/coming-soon-flight-near/

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor