Windows Insider Preview wkróce także dla biznesu

Windows Insider Preview wkróce także dla biznesu

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
15:06
15.02.2017
0 komentarzy
1655 wyświetleń

Projekt Windows Insider funkcjonuje już od ponad 2 lat. Umożliwia on wgląd w najnowsze testowe wersje systemu Windows 10 testerom, jednocześnie zapewniając specjalistom z Microsoft cały szereg danych statystycznych. Niewątpliwie ułatwia to prace nad kolejnymi aktualizacjami Windows 10, jednak gigant z Redmond planuje coś więcej. Otóż ogłosił pracę nad wersją programu Windows Insider skierowaną do sektora biznesowego, czyli WIP4Biz.

Założenia programu Windows Insider są dosyć proste: użytkownicy mają raportować obecność błędów oraz zgłaszać propozycje ulepszeń. Pojawił się jednak jeden problem: firmy trzymały się z daleka od tego projektu, zważywszy na mniejszą stabilność testowej wersji systemu. Znalazł się sposób i na to. Microsoft ogłosił bowiem prace nad wspomnianym WIP4Biz, czyli odpowiednikiem Windows Insider skierowanym do firm, a przede wszystkim do specjalistów IT. Dlaczego właśnie do nich, nie zaś do całego personelu? Otóż informatycy są postrzegani przez giganta z Redmond jako kluczowa grupa testerów, czemu zresztą trudno się dziwić. Mają oni w końcu potrzebną wiedzę i często udzielają się w sieci na temat problemów systemowych. Microsoft zachęca przedsiębiorców do wzięcia udziału w tym projekcie, włączając do niego przynajmniej 1% swoich maszyn. Jakie korzyści im to przyniesie? Zasadniczo niemal takie same jak zwykli Insiderzy, czyli wgląd w nowe funkcje i elementy systemu, jak i możliwość wpłynięcia na kierunek prac twórców. Różnica w tym przypadku polega na skali, bowiem w przypadku WIP4Biz testerom ma zostać zapewnione o wiele lepsze wsparcie, zaś ich opinie będą liczyły się bardziej, niż ma to miejsce w przypadku typowego Insidera. Ponadto dystrybucja ta ma zostać zorientowana o wiele bardziej na rozwiązania biznesowe, tak więc również w przypadku powstających w stajni Microsoft produktów, przedsiębiorstwa uczestniczące w projekcie będą miały możliwość się wypowiedzieć. Zachwalane są mające powstać fora dedykowane użytkownikom WIP4Biz, na których to ponoć znajdą oni wsparcie specjalistów IT. Ponadto obiecany został bezpośredni kontakt z twórcami Windows Insider Program.

WIP4Biz

Ciężko określić na chwilę obecną, czy program się przyjmie i jak wysoka będzie jego popularność. Należy pamiętać, że dla firm komputer, który nie jest w pełni na chodzie to stracony pieniądz, a coś takiego może mieć miejsce w przypadku wersji testowych. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że przed wypuszczaniem kolejnych kompilacji będą one sprawdzane dokładniej, niż miało to miejsce dotychczas.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/wip4biz-microsoft-announces-windows-insider-program-for-business?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-m

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor