W przyszłości ręcznie dodamy naszą stronę do wyszukiwarki Bing

W przyszłości ręcznie dodamy naszą stronę do wyszukiwarki Bing

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
12:42
11.02.2019
375 wyświetleń

Bing nie może przebić się przez ogromny mur, jaki wybudował wokół swojego ogromnego zamczyska dotychczasowy, niepodzielny król wyszukiwarek internetowych, czyli Google. De facto prawie cały Internet stoi na Google, przynajmniej w świadomości zdecydowanej większości użytkowników. Do surfowania po sieci służy Google i nic innego. Oczywiście nie jest to prawda absolutna, bo sposobów na przeglądanie zasobów Internetu jest o wiele, wiele więcej. Niestety takie mamy obecnie monopolistyczne czasy, w których jeśli zapytasz kogoś o to, czy wie, czym jest Bing, to z reguły pokręci przecząco głową lub zacznie odwoływać się do fonetycznych skojarzeń z dzwonkiem lub dzwonieniem.

Bing Webmaster Tools Submit

Jeśli nie można pokonać tego metaforycznego muru wprost, to trzeba spróbować wybudować wyższy, wokół własnej niszy. Oczywiście Google to nie tylko wyszukiwarka i zwalczenie tego monopolu to wiele większe wyzwanie, lecz Microsoft znalazł chyba sposób na zrobienie wyrwy tym ogromnym murze wokół Google. Jaki to sposób? To dokładność, aktualność i większa kontrola dla twórców oraz administratorów stron nad tym, kiedy i jak ich treści pojawią się w wyszukiwarce. Gigant chce zachęcić ich do aktywności na polu tego, co pojawia się w wyszukiwarce Bing.

Obecnie, w dużym uproszczeniu, wygląda to następująco - bot wyszukiwarki przegląda zasoby Sieci, wertując miliardy stron internetowych dosłownie link po linku, a gdy zobaczy coś nowego, to automatycznie to odnotowuje. Microsoft chce ten proces ułatwić, dając twórcom stron odpowiednie narzędzia, które pozwoliłby samodzielnie dodać daną stronę do wyszukiwarki, jeszcze zanim bot ją w ogóle zindeksuje. Oczywiście wszystko będzie weryfikowane, by zapobiec spamowi. Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć na stronie Bing. Znajdziemy między innymi tam porady, jak umieszczać nasze linki w Bing za pomocą Bing Webmaster Tools. Tymczasem zachęcamy do lektury artykułu, w którym próbowaliśmy przeanalizować, która wyszukiwarka jest w rzeczywistości lepsza - Bing czy Google.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/bing-hopes-to-change-the-way-search-engines-index-the-web-wants-publishers-to-submit-new-and-updated-content

Polecamy również w kategorii Bing