Google wydało Chrome na ARM PC z Windows

Google wydało Chrome na ARM PC z Windows

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/26/2024, 6:00 PM

Liczba odsłon: 315

Architektura ARM niesie ze sobą wiele korzyści w porównaniu do Intel i AMD, jednak do pełnego wykorzystania jej potencjału potrzebne są natywne aplikacje (mimo że nadchodzące układy SoC mają radzić sobie doskonale z emulacją x86/x64). Jedną z nich wypuściło właśnie Google. Chodzi oczywiście o przeglądarkę Chrome, która będzie uruchamiać się natywnie na PC z procesorami ARM i systemem Windows.

Zaprojektowaliśmy Chrome, aby był szybki i bezpieczny na wszystkich Waszych urządzeniach – od telefonu, po komputer desktopowy. I zawsze to usprawniamy, aby wspierać najnowsze platformy. Wydana w tym tygodniu, pełna wersja Chrome będzie dostępna do pobrania na kompatybilne z Arm PC z systemem Windows napędzane przez Snapdragon. Wraz z tym nowym wydaniem Chrome będzie w pełni zoptymalizowany dla Waszego sprzętu i systemu operacyjnego na PC, aby uczynić przeglądanie szybszym i bardziej płynnym. A w oparciu o ostatnie testy w benchmarkach spodziewamy się, że Chrome otrzyma jeszcze większego kopa wydajności na nadchodzącym Qualcomm Snapdragon X Elite.

Dzięki Chrome na komputerach desktopowych i laptopach z Windows otrzymacie nie tylko ulepszoną wydajność, ale też wbudowane mocne zabezpieczenia plus dostęp do funkcji generatywnej AI oraz tysięcy rozszerzeń i motywów do personalizacji Waszego doświadczenia przeglądania. Poszukaj pełnej wersji Chrome i pobierz ją, aby rozpocząć.


— Google

Nowa wersja Google Chrome pomoże ugruntować rolęSnapdragon X Elite jako pierwszorzędnej platformy dla komputerów z Windows, począwszy od połowy 2024 roku – skomentował Cristiano Amon, President i CEO Qualcomm Inc.

Źródło: https://blog.google/products/chrome/download-google-chrome-windows-pc-arm/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia