Ten tydzień zakończymy bez nowej kompilacji Windows Insider

Ten tydzień zakończymy bez nowej kompilacji Windows Insider

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:17
22.06.2018
0 komentarzy
661 wyświetlenie

Wczoraj pojawiły się doniesienia o nowej kompilacji 17700 na horyzoncie, ale wychodzi na to, że nie ma na co czekać... Przynajmniej w tym tygodniu. Zespół Windows Insider znów zmaga się z nowo wykrytym bugiem, który okazał się na tyle uciążliwy, że nie nadaje się nawet do Fast Ring. Następcy dla kompilacji 17692 spodziewamy się zatem w przyszłym tygodniu. Ale na co właściwie czekamy? Co ma nam do zaoferowania Redstone 5?

Windows 10 build 17700

Kompilacje z pierścienia szybkich aktualizacji ukazują się regularnie niemal w każdym tygodniu i najczęściej nie są pozbawione błędów - to cena, którą Insiderzy płacą za możliwość testowania najświeższych funkcji na wiele miesięcy przed ich stabilną implementacją. Czasem się jednak zdarza, że do niemal gotowej do wypuszczenia wersji wkrada się problem tak duży, że uniemożliwia sensowne działanie kompilacji u Insiderów. Microsoft w takich przypadkach postanawia nie psuć użytkownikom zabawy (bo po co komu system, do którego np. nie można się zalogować?) i wycofuje kompilację jeszcze przed jej wypuszczeniem. Tak było właśnie w tym tygodniu.

O bieżącej sytuacji poinformował na Twitterze Brandon LeBlanc, Senior Program Manager w Windows Insider Program Team: "Wygląda niestety na to, że nie będziemy mieli nowego builda w tym tygodniu z powodu paskudnego buga, który uniemożliwia ludziom zalogowanie po aktualizacji". Na nową kompilację poczekamy więc trochę dłużej niż zwykle. Jak możecie zobaczyć na naszej liście kompilacji Windows 10, ostatnia z gałęzi Redstone 5 (build 17692) ukazała się 14 czerwca, a więc już ponad tydzień temu. Na nową poczekamy pewnie niecały drugi tydzień.

W tym momencie rozwój Redstone 5 znajduje się mniej więcej na półmetku. Gdy będziemy zbliżać się do finału, nowe kompilacje będą się pojawiać nawet kilka razy w tygodniu. Aktualizacja do Windows 10 trafi jesienią tego roku i jak zwykle sporo namiesza. Czy jednak będzie to zamieszanie pozytywne? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule: Czy warto czekać na Windows 10 Redstone 5?.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/a-nasty-bug-means-there-will-be-no-new-redstone-5-build-this-week

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor