Rozwój ChakraCore wciąż trwa, zaś jego efekty są już widoczne

Rozwój ChakraCore wciąż trwa, zaś jego efekty są już widoczne

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
08:53
01.08.2017
0 komentarzy
1186 wyświetleń

Wraz z Windows 10, dwa lata temu zadebiutowała nowa przeglądarka giganta z Redmond, Microsoft Edge. Korzystała ona z silnika JavaScript o nazwie Chakra, który wraz z przejściem na model open-source zmienił swoją nazwę na ChakraCore. Jasnym było, że Microsoft prędzej czy później postanowi poszerzyć jego zasięg również o urządzenia działające w oparciu o systemy inne niż Windows 10. W zeszłym roku zostało to potwierdzone już oficjalnie - ChakraCore trafi na macOS oraz Linuksa. Wczoraj nastąpił kolejny krok ku realizacji tego celu, bowiem można testować już poglądową wersję Node-ChakraCore.

Działa on w oparciu o Node.js 8, dzięki czemu uruchomić go możemy zarówno w środowisku Windows, jak i macOS oraz Linux. Silnik ten wspiera teraz również Node.js API (N-API), co zapewnić ma odpowiednią stabilność. Co istotne, specjaliści Microsoftu zdołali przy pomocy Node-ChakraCore sprawić, by środowisko Node.js JavaScript funkcjonowało również w obrębie iOS. Oznacza to w praktyce, że ChakraCore stał się prawdziwie multi-platformowym rozwiązaniem. Osiągnąwszy swój cel, inżynierowie Microsoftu skupią teraz swoje wysiłki na tym, by Node-ChakraCore stał się jeszcze wydajniejszy oraz bardziej kompatybilny z modułami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsofts-edge-dev-team-releases-new-cross-platform-version-of-its-node-chakracore-engine

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor