Około 4 mln "Insiderów" przejdzie bezpośrednio do Windows 10 w wersji RTM

Około 4 mln "Insiderów" przejdzie bezpośrednio do Windows 10 w wersji RTM

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:28
11.05.2015
1 komentarz
2733 wyświetlenia

Do sezonu wakacyjnego pozostało zaledwie kilka tygodni, tymczasem Microsoft przygotowuje się do wypuszczenia na rynek swojego nowego systemu - Windows 10. Jak od dłuższego czasu wiadomo, użytkownicy Windows 7, Windows 8.1 oraz Windows Phone 8.1 otrzymają możliwość bezpłatnego upgrade'u. Okazuje się, że również uczestnicy programu "Windows Insider" przejdą do pełnej wersji Windows 10 bezpośrednio z buildów poglądowych.

To dobra wiadomość zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy instalują kompilacje Insider Preview bezpośrednio na dysku systemowym. Takiej informacji moglibyśmy się spodziewać, tym niemniej klarowne potwierdzenie miało miejsce dopiero wczoraj. Gabe Aul - szef programu Windows Insider - został zapytany o możliwość "bezpłatnej aktualizacji do #Win10 w wersji RTM z poziomu kompilacji poglądowych #insider". Odpowiedź zamyka się w jednym słowie - tak.

Na podstawie ostatnich danych szacuje się, że liczba "Insiderów" sięga nawet 4 milionów. To zarówno testerzy Windows 10 na PC i tabletach, jak też użytkownicy smartfonów Lumia. Możliwość łatwej aktualizacji bez konieczności formatowania dysku i wgrywania nowego systemu z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporo czasu a także - w przypadku mniej doświadczonych użytkowników - kłopotów.

Wygląda na to, że Microsoft robi wszystko, by Windows 10 trafił do jak najszerszego grona odbiorców. W marcu tego roku okazało się nawet, że użytkownicy pirackich kopii systemu otrzymają możliwość bezpłatnej aktualizacji do Windows 10. Choć taki upgrade nie sprawi, że system będzie legalny, Microsoft zdaje się przymykać oko. Firma z Redmond nadal walczy z piractwem na wielu frontach, jednak zakrojona na masową skalę adaptacja Windows 10 stanowi teraz priorytet numer jeden.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/nearly-4-million-insiders-will-receive-windows-10-rtm-as-a-free-upgrade

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

  • dtn 23:54 17.05.2015

    Bardzo trafne stwierdzenie na samym końcu.

Skomentuj

Autor