Microsoft Edge ma ponad 330 mln aktywnych użytkowników

Microsoft Edge ma ponad 330 mln aktywnych użytkowników

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:14
13.09.2017
2 komentarze
1383 wyświetlenia

Udział Microsoft Edge na rynku przeglądarek może pozostawiać wiele do życzenia. Dotąd znaliśmy przede wszystkim szacunkowy udział procentowy następcy Internet Explorera, jednak w końcu poznaliśmy dokładną liczbe aktywnych użytkowników. Microsoft ujawnił ją podczas trwającego dzisiaj Microsoft Edge Web Summit 2017.

Microsoft poinformował dziś, że domyślna przeglądarka w Windows 10 jest używana przez ponad 330 milionów użytkowników. To spory skok po 150 milionach, o których mowa była na Microsoft Edge Web Summit w kwietniu zeszłego roku. "Wiele ulepszeń i wiele nowych funkcji nie znaczyłoby nic, gdyby nikt tego nie używał. Jestem naprawdę podekscytowany mogąc ogłosić, że na początku tego miesiąca liczba aktywnych urządzeń, używających Microsoft Edge przekroczyła 330 milionów na całym świecie. Liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie od czasu Microsoft Edge Web Summit w zeszłym roku. Napawa nas ona pokorą, ponieważ są to rzeczywiści użytkownicy, którzy przeglądają Internet przez naszą przeglądarkę, a co ważniejsze, za pomocą Edge odwiedzają witryny i aplikacje, które sami budujemy" - powiedział Chris Morris z Microsoft.

Edge Web Summit

Porównajmy teraz wyniki Microsoft ze statystykami NetMarketShare. 150 mln aktywnych użytkowników w kwietniu zeszłego roku to według NetMarketShare udział rzędu 4,73% na rynku przeglądarek. Ostatni zarejestrowany miesiąc to sierpień tego roku, w którym Edge miał osiągnąć udział rzędu 5,66%. Różnica 0,93 punkta procentowego to raczej nie skok o ponad 100%, niemniej jednak NetMarketShare nie ujawnia liczby przebadanych w danym miesiącu urządzeń. Microsoft Edge wciąż pozostaje w tyle za swoją konkurencją, zwłaszcza za Google Chrome, który obsługuje ponad miliard użytkowników i Mozillą Firefox obsługującą blisko 500 milionów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/330-million-windows-10-users-actively-using-microsoft-edge/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

  • Adam 21:38 13.09.2017

    Używam Edge-a odkąd tylko mam styczność z Windows 10 (od początku). To moja obecnie główna przeglądarka. Nie twierdze że jest najlepsza na świecie, ale dla mnie zdecydowanie taką pozostaje. Oby każdy był ze swojej zadowolony chociaż w połowie tak jak ja.

  • Ccc 22:36 13.09.2017

    Edge rzeczywiście jest ok. Wiele osób często z góry ocenia go na podstawie Internet Explorera, ale z Edge"a naprawdę da się normalnie korzystać.

Skomentuj

Autor