Kompilacje z programu Insider Preview z nową opcją wczesnego dostępu

Kompilacje z programu Insider Preview z nową opcją wczesnego dostępu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:21
11.02.2016
0 komentarzy
5293 wyświetlenia

Przy okazji wydania nowej aktualizacji Windows 10 Mobile Insider Preview (build 10586.107) Microsoft zapowiedział zmiany w dystrybucji buildów dla całego programu Windows Insider. Nowa opcja pozyskiwania kompilacji zapewni nieco odmienny model dostępu do najnowszych funkcjonalności. Będzie ona przeznaczona dla tych, którzy nie chcą narażać komputera czy telefonu na niestabilną pracę, oferując kompromis między Slow ring a "stabilną", ogólnodostępną wersją Windows 10.

Od początku istnienia programu Windows Insider znane są nam dwa sposoby pozyskiwania ogólnodostępnych kompilacji: Fast ring i Slow ring. Microsoft wprowadza teraz trzecią kategorię, dotyczącą zarówno mobilnych, jak i desktopowych buildów. Jak tłumaczy Gabe Aul na stronie Windows Experience Blog, istnieją teraz trzy "ringi", czyli sposoby pozyskiwania buildów:

  • Fast – Najlepszy dla Insiderów, którzy lubią jako pierwsi mieć dostęp do buildów oraz aktualizacji funkcjonalnych, mając na uwadze pewne ryzyko dla urządzeń w związku z kłopotami z rozpoznaniem i dostarczając sugestii i pomysłów na uczynienie oprogramowania i urządzeń Windows czymś świetnym.
  • Slow – Najlepszy dla Insiderów, którzy lubią jako pierwsi mieć dostęp do buildów oraz aktualizacji funkcjonalnych, z nieco mniejszym ryzykiem dla urządzeń i chęcią dostarczania sugestii i pomysłów.
  • Release Preview – Najlepszy dla Insiderów, którym podoba się wczesny dostęp do aktualizacji z Current Branch, aplikacji Microsoft i sterowników, z minimalnym zagrożeniem dla urządzenia i chęcią dostarczania sugestii i pomysłów.

Jaka jest różnica między Slow ring a Release Preview? Kluczem do jej zrozumienia jest różnica między Windows Development Branch a Current Branch. Pierwsza z nich skupia się na następnych fazach rozwoju Windows, wychodzi w przyszłość, poza obecnie najnowsze wydanie Windows 10. Dziś są to na przykład buildy, przygotowujące na nadejście aktualizacji Redstone. Druga gałąź dotyczy raczej krótkoterminowych poprawek dla najnowszego wydania publicznego Windows 10. W tym momencie jest to listopadowa aktualizacja (November Update, znana także jako Version 1511) z buildami o numeracji zaczynającej się od 10586.

Insiderzy w opcjach Slow i Fast nadal będą otrzymywać aktualizacje w modelu Development Branch, podczas gdy do Release Preview będą trafiały aktualizacje Current Branch na krótko przed ich ostatecznym wdrożeniem do "stabilnego" Windows 10. W praktyce oznacza to, że nowy sposób pozyskiwania kompilacji zbliża program Windows Insider do standardowego, komercyjnego wydania Windows 10. Jest to również najbezpieczniejszy z dostępnych "ringów". Cóż, teraz przydałby się jeszcze czwarty model z bardzo wczesnym dostępem, przeznaczony dla najbardziej zatwardziałych testerów beta...


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-adds-new-option-for-windows-insiders-on-pc-and-mobile-the-039release-preview-ring039

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

Skomentuj

Autor