Facebook i Ford rezygnują z niektórych usług Microsoftu

Facebook i Ford rezygnują z niektórych usług Microsoftu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:49
13.12.2014
1597 wyświetleń

Patrnerzy sprzętowi Microsoftu przychodzą i odchodzą. Ostatnio z wbudowanego oprogramowania Microsoftu zrezygnował Ford, a Facebook nie będzie już używał silnika Bing w swojej wyszukiwarce. Co stało się przyczyną zakończenia współpracy?

Facebook posiada własną wyszukiwarkę Graph Search. Nie jest ona tożsama ze standardową wyszukiwarką w górnym panelu interfejsu. Dotychczas Graph Search współpracowała z silnikiem Bing. Po ostatniej aktualizacji znajdziemy w wynikach wyszukiwania jedynie posty użytkowników, bez odniesień do zewnętrznych źródeł, jak to wyglądało w przeszłości. "Nie wyświetlamy aktualnie rezultatów wyszukiwania w sieci w Wyszukiwarce Facebooka, ponieważ skupiliśmy się na umożliwieniu ludziom znalezienia [treści], które zostały im udostępnione na Facebooku. Nasze świetne partnerstwo z Microsoftem jest nadal kontynuowane na wielu płaszczyznach" - tłumaczy rzecznik Facebooka.

Ford

Ford i Microsoft blisko współpracowali przez wiele lat. Warto też nadmienić, że ojciec byłego CEO Microsoftu, Steve'a Ballmera, był wieloletnim managerem Forda. Gdy producent samochodów tworzył systemy infotainment, wybrał Microsoft jako dostawcę oprogramowania. Ford postanowił niedawno przejść na platformę Blackberry's QNX. Nowy system - Sync 3 - zostanie wprowadzony do pojazdów w przyszłym roku. Czy miało to związek z odejściem Ballmera na emeryturę? Tego nie wiemy. Tymczasem wygląda na to, że obie firmy będą rozwijać się we własnych kierunkach.

Motywy obu firm nie są do końca znane. Facebook deklaruje chęć przyciągnięcia użytkowników 'do wewnątrz' swojego portalu. Ford z kolei chce spróbować czegoś nowego. Czy oprogramowanie Blackberry sprawdzi się lepiej? Na to liczy znany producent samochodów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/ford-dumps-microsofts-tech-for-infotainment-system

Polecamy również w kategorii Facebook