To już naprawdę koniec Facebooka na Windows 10. Jedyna opcja to przeglądarka

To już naprawdę koniec Facebooka na Windows 10. Jedyna opcja to przeglądarka

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:09
04.03.2020
7133 wyświetlenia

Facebook Beta na Windows 10 nigdy z tej Bety nie wyszedł i już zapewne nie wyjdzie. Aplikacja wzorem tych mobilnych była alternatywą dla Facebooka w przeglądarce, jednak w porównaniu do nich była mocno zaniedbana. O ostatniej aktualizacji pisaliśmy w listopadzie. I choć co jakiś czas i z pewnym opóźnieniem trafiały do apki nowe funkcje, to w końcu zdecydowano o jej wyłączeniu.

Facebooka nie można już wyszukać w Microsoft Store, natomiast po wejściu na jego stronę poprzez bezpośredni link zamiast przycisku "Pobierz" zobaczymy adnotację: Produkt Facebook (Beta) jest obecnie niedostępny. Początkowo zakładano, że może to być związane z pracami nad nową wersją, ale wygląda na to, że aplikacja została kompletnie usunięta. Zdarza się jednak, że aplikacje zdjęte z Microsoft Store działają nadal, jeśli zostały wcześniej zainstalowane. A jak jest tym razem?

Od 28 lutego aplikacja desktopowa Facebook dla Windows nie jest już dostępna. Ludzie mogą nadal zyskać dostęp i cieszyć się wszystkimi funkcjami Facebooka poprzez przeglądarkę desktopową.
— Facebook i Microsoft

Wspólne oświadczenie obu firm nie pozostawia złudzeń: wyłączone zostało również zaplecze aplikacji, więc traci ona funkcjonalność. Co więcej, przedstawiciel Facebooka potwierdził, że firma nie planuje nowej aplikacji dla Windows 10 oraz że pozostałe jej aplikacje — Messenger i Instagram — nie zostają usunięte. Przeciwnie, wciąż są na Dziesiątce utrzymywane, a Instagram doczekał się niedawno nawet wersji PWA wydanej w Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-facebook-app-has-disappeared-from-the-microsoft-store/

Polecamy również w kategorii Facebook