Facebook wraca na Windows 10 po ponad rocznej przerwie

Facebook wraca na Windows 10 po ponad rocznej przerwie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/11/2021, 1:13 PM

Liczba odsłon: 5058

Facebook Beta na Windows 10 ostatecznie nigdy tej Bety nie opuścił, a co więcej, nieco ponad rok temu został wyłączony. Przez ten czas jedyną opcją korzystania z Facebooka na PC było zalogowanie się w przeglądarce, co oczywiście niczego nie ujmuje doświadczeniu użytkownika, ale jednak brak samodzielnej aplikacji parę osób dotknął. Teraz, po ponad rocznej przerwie Facebook wraca z nową aplikacją, tyle że w wersji PWA.

28 lutego 2020 roku aplikacja desktopowa Facebook dla Windows przestała być dostępna, a wydawca oświadczył, że nie planuje wypuszczenia nowej. Najwyraźniej zmienił on zdanie, chociaż... czy o PWA można mówić jak o pełnoprawnej aplikacji? Kwestia jest co najmniej dyskusyjna, bowiem najczęściej PWA jest po prostu wrapperem aplikacji internetowej. Daje to pewne poczucie korzystania z samodzielnej aplikacji, ale w rzeczywistości niespecjalnie różni się od otwierania strony w przeglądarce (tyle że tu otwiera się we własnym oknie).

Facebook dla Windows 10

Mimo że interfejs i funkcjonalność apki są praktycznie takie same jak w przeglądarce, to użytkownicy zgłaszają, że Facebook działa zauważalnie szybciej niż na stronie otwartej w Edge czy Chrome. Może to być ważną kwestią przemawiającą właśnie na korzyść wersji PWA — szczególnie wśród tych, którzy narzekają na wolno ładującą się wersję przeglądarkową.

Facebook (Beta) w nowej wersji można już pobrać bezpłatnie z Microsoft Store. Według opisu wymaga najnowszej wersji Microsoft Edge w Windows 10. Ciekawe jest również to, że pomimo zwyczajnego przekonwertowania do PWA aplikacja nadal oznaczona jest jako Beta...

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia