Facebook pozwoli dodać 5 profili do jednego konta

Facebook pozwoli dodać 5 profili do jednego konta

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/15/2022, 2:54 PM

Liczba odsłon: 2128

Wiele osób pragnie chronić swoją prawdziwą tożsamość przy korzystaniu z mediów społecznościowych, a wkrótce stanie się to łatwiejsze. Facebook odchodzi od długo utrzymywanego wymogu używania "prawdziwych nazwisk" w profilach użytkowników. Meta, firma macierzysta Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, pozwoli podpiąć do pojedynczego konta Facebooka aż 5 różnych profili.

Aby pomóc ludziom dostosować ich doświadczenie w oparciu o zainteresowania i relacje, testujemy nowy sposób umożliwiający posiadanie więcej niż jednego profilu powiązanego z pojedynczym kontem Facebook. Każdy, kto używa Facebooka, musi nadal postępować zgodnie z zasadami.
— Leonard Lam, rzecznik Facebooka

Wszystkie pozostałe profile — poza tym głównym — nie będą musiały zawierać prawdziwych danych osobowych. Użytkownik będzie mógł wybrać dowolne inne "imię i nazwisko" oraz nazwę użytkownika, o ile będzie ona unikatowa. Znaki specjalne i cyfry nie będą dozwolone w nazwie profilu. Główny profil, jak wskazuje rzecznik, nadal będzie musiał mieć "prawdziwą" nazwę, czyli w tej materii nic się nie zmienia.

Nowe profile nie będą mogły fałszywie przedstawiać tożsamości głównego posiadacza konta. Ponadto użytkownicy nie mogą próbować podszywać się pod inne osoby. Każdy użytkownik, który narusza zasady podczas tworzenia i korzystania z dodatkowych profili, będzie mógł zostać ukarany na głównym profilu, choć na razie nie wiadomo, jakie środki może zastosować Facebook (permanentny ban przy wielokrotnych próbach łamania regulaminu może być ostatecznym środkiem).

Dodatkowe profile pozwolą użytkownikom posługiwać się różnymi personami w zależności od grupy, z którą wchodzą w interakcję — na przykład z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami etc. Meta dodaje, że funkcjonalność wielu profili nie wpłynie na jej sposób zliczania statystyk, takich jak dzienna i miesięczna liczba aktywnych użytkowników.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia