Edge królem baterii? Nowy test pokazuje, że to już przeszłość

Edge królem baterii? Nowy test pokazuje, że to już przeszłość

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:53
27.06.2017
0 komentarzy
1336 wyświetleń

W czerwcu ubiegłego roku Microsoft ogłosił jednoznacznie, że Edge jest najbardziej energooszczędną przeglądarką i pozwala na najdłuższą pracę na jednym załadowaniu baterii laptopa. Wyniki te były kilkukrotnie potwierdzane, a firma dodatkowo opublikowała metodologię, by każdy mógł samodzielnie powtórzyć eksperyment.

Jako pierwsza w wątpliwość podała wcześniejsze wyniki Opera, choć i jej zarzucono niekonsekwencję. Później Microsoft nie tylko podtrzymał najlepszą pozycję Edge, ale i poprawił jego wynik. Czy te czasy już minęły? Ostatni eksperyment przeprowadzony przez Linus Tech Tips ma dowodzić, że tak. YouTuber ostro przećwiczył baterię laptopa, stosując się zarówno do metodologii Microsoftu, jak i do swojej własnej, która symuluje zwykłe przeglądanie Internetu.

Microsoft Edge - bateria

W obu testach Edge wypadł dobrze, niemniej jednak przegrał z Chrome i Firefoksem. Jakie płyną z tego wnioski? Przede wszystkim takie, że wiele zależy od konfiguracji sprzętowej i scenariuszy użytkowych. Microsoft testował przeglądarki na laptopach Surface, a więc w najlepiej zoptymalizowanym środowisku. Wyniki mogą być (i będą) jednak inne, gdy użyjemy innego laptopa. Z drugiej strony ostatni test nie spowoduje raczej, że fani Edge przejdą do konkurencji. Przeglądarka niewiele odstaje od poziomu trzymanego przez produkty Mozilli i Google'a, niemniej jednak nie jest już liderem... chyba że Microsoft znów udowodni, że jest inaczej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/turns-dont-use-edge-get-best-battery-life-laptop-video/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor