Creators Update: Microsoft Edge znów najefektywniejszy dla baterii

Creators Update: Microsoft Edge znów najefektywniejszy dla baterii

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:39
12.04.2017
0 komentarzy
1714 wyświetlenia

Choć następca Internet Explorera nie zdołała sobie przysposobić wielkiego grona użytkowników, jednej rzeczy nie sposób jej odmówić - niezwykle życzliwego obchodzenia się z baterią laptopa. Słynne już i niejednokrotnie wzbudzające emocje konkurentów testy wykazały kilkukrotnie, że gdy idzie o wyświetlanie wideo, Edge pozwala na dłuższą pracę na baterii, niż Chrome, Firefox czy Opera. Co się stanie, gdy wyciągniemy wtyczkę w Creators Update?

Raczej nie powinno dziwić, że w najnowszej aktualizacji Windows 10 Creators Update dostępna natywnie przeglądarka podtrzymuje swoją efektywność. W najnowszym teście Microsoft wykorzystał trzy identyczne Surface Booki z w pełni naładowanymi bateriami, w których uruchomiono pełnoekranowe wideo z serwisu Vimeo. Test odbył się z Windows 10 w kompilacji 15063, a połączenie z Internetem nawiązano bezprzewodowo. Efekty badania przedstawiamy poniżej.

W teście polegającym na odtwarzaniu wideo na pełnym ekranie przy jednokrotnym naładowaniu baterii laptopa w Creators Update poszczególne przeglądarki wytrzymały odpowiednio:

  • Mozilla Firefox 52 - 7:04:19 (424 minuty)
  • Google Chrome 57 - 9:17:03 (557 minut)
  • Microsoft Edge 40.15063.0.0 - 12:31:08 (751 minut)

Wnioski? Edge wytrwał o 77% dłużej, niż Firefox, i o 35% dłużej, niż Chrome. By dowieść, że przy teście nie oszukiwano, Microsoft nie szczędzi szczegółów metodologii. Podane zostały wszystkie istotne ustawienia (np. jasność ekranu na poziomie 75%, wyciszony dźwięk, działający i aktualny Windows Defender), które reprezentują typową konfigurację użytkownika. Zostały też podane dokładne wersje badanych przeglądarek oraz parametry Surface Booka. Dowiadujemy się też, że sposób odtwarzania polegał na zapętlaniu tego samego pliku wideo w serwisie Vimeo.com.

Wyniki warto porównać z eksperymentem przeprowadzonym jeszcze na Anniversary Update. Edge wyróżniał się wtedy o 23% - 69% dłuższą żywotnością baterii podczas strumieniowania wideo. Nietrudno wyliczyć, że wraz z nową aktualizacją Edge jedynie pobił swój dawny rekord.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-edge-windows-10-creators-update-dominates-chrome-firefox-battery-usage-video/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor