Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie grudnia

Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie grudnia

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/2/2023, 1:18 PM

Liczba odsłon: 1482

2022 rok już za nami. W naszym artykule możecie sprawdzić podsumowanie całego roku, natomiast teraz przyjrzymy się jeszcze zmianom z ostatniego miesiąca w Microsoft Teams. Jako że był to grudzień, to nie ma ich szczególnie wiele, jednak do aplikacji wpadło parę ciekawych i przydatnych funkcji.

Czat i współpraca

Usuwanie czatów

Teams pozwala organizować i łatwo usuwać czaty — teraz również bez wpływu na innych uczestników tego samego czatu.

Microsoft Teams

Rozszerzone reakcje

Reakcje na wiadomości i inną zawartość w Teams mogą stać się bardziej ekspresyjne i kreatywne dzięki ponad 800 emoji do wykorzystania w każdej sytuacji. Za ich pomocą możesz komunikować praktycznie wszystko!

Microsoft Teams

Dodawanie osób do czatu grupowego poprzez @wzmianki

Dodawaj nowych uczestników czatu za pomocą @wzmiankowania. Ten prosty sposób oznaczania osób pozwala uniknąć przechodzenia do osobnego menu dodawania uczestników. Podczas dodawania możesz kontrolować, jak wiele historii czatu ma być udostępnione zaproszonej osobie.

Microsoft Teams

Rekomendacje osób przy tworzeniu nowej wiadomości

Teams pozwala zaoszczędzić czas na wyszukiwanie odpowiednich odbiorców wiadomości. Sztuczna inteligencja towarzyszyć ci będzie podczas inicjowania nowych rozmów, podpowiadając rozmówców na podstawie wcześniejszej współpracy.

Microsoft Teams

Wszystkie wiadomości na czacie za zgodą dotyczącą konkretnego zasobu

Model uprawnień związanych ze zgodą na konkretne zasoby (RSC), pierwotnie opracowany dla API Teams Graph, został rozszerzony o czat i kanały. Korzystając z RSC, możesz poprosić właścicieli zespołów o wyrażenie zgody na otrzymywanie przez bota wiadomości od użytkowników w ramach standardowych czatów grupowych bez bycia @wzmianką.

Widok w języku migowym i zawsze włączone napisy na spotkaniach

Nadaj priorytet maksymalnie dwóm filmom innych uczestników w języku migowym na spotkaniach, aby były widoczne nawet podczas udostępniania treści. Ponadto możesz ustawić napisy, które pozostaną włączone podczas wszystkich spotkań.

Platforma

Zatwierdzenia jako PDF-y mogą być zapisywane, drukowane i przenoszone

Twórcy zatwierdzeń mogą zapisywać wypełniony wniosek o zatwierdzenie w pliku PDF i skorzystać z opcji jego wydrukowania. Ta funkcja umożliwia klientom łatwe przesyłanie dowodu zatwierdzenia jako pliku PDF do innego systemu lub przechowywanie go jako pliku.

Adobe Acrobat zintegrowany z Microsoft Teams

Microsoft i Adobe poinformowali o ogólnej dostępności Adobe Acrobat w Microsoft Teams. Dzięki tej integracji firmy, które preferują pracę z PDF-ami w Acrobat, mogą uniknąć konieczności przełączania się między aplikacjami. Przyczynia się ona też do poprawy wydajności i bezpieczeństwa oraz do obniżenia kosztów. Dowiedz się więcej z naszego artykułu: Adobe Acrobat zintegrowany z Microsoft Teams.

Adobe Acrobat w Microsoft Teams

Pracownicy pierwszej linii

Korzystanie z aplikacji Edge i Yammer na Androidzie obok Teams

Tryb współdzielonego urządzenia Microsoftu umożliwia pracownikom pierwszej linii łatwe uwierzytelnianie poprzez automatyczne logowanie i wylogowywanie użytkowników ze wszystkich aplikacji, które włączyły tę funkcję. Oprócz ogólnie dostępnych aplikacji Microsoft Teams i Managed Home Screen aplikacje Edge i Yammer na Androida są teraz dostępne w tym trybie w publicznej wersji zapoznawczej.

Sprawdź również nasz artykuł z poprzedniego miesiąca:

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-december-2022/ba-p/3705731