Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie listopada

Co nowego w Microsoft Teams? Podsumowanie listopada

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:00
30.11.2022
700 wyświetleń

Dziś wypada ostatni dzień listopada, więc przyszedł czas na podsumowanie zmian z tego miesiąca w Microsoft Teams. Trochę się tego nazbierało! W tym artykule sprawdzamy nowe funkcje aplikacji w kategoriach spotkań, rozmów, czatu, współpracy oraz zarządzania.

Spotkania

Błyskawiczne ankiety podczas spotkań — wystarczy jedno kliknięcie

Prezenterzy na spotkaniu mogą teraz w łatwy sposób uzyskać natychmiastowe odpowiedzi na pytania tak/nie, kciuk w górę/w dół, serce/złamane serce. Ankiety można uruchamiać bez wcześniejszego przygotowywania. Aby to zrobić, wypowiedz swoje pytanie na głos, a następnie kliknij ikonkę odpowiedzi. Microsoft Polls to jedyna aplikacja oferująca natychmiastową ankietę binarną jednym kliknięciem. Na innych platformach prezenterzy muszą poświęcić trochę czasu na przygotowanie ankiety z wyprzedzeniem.

Błyskawiczne ankiety podczas spotkań

Błyskawiczne ankiety podczas spotkań

Obsługa połączeń PSTN dla uczestników spotkań w osobnych pokojach

Teams pozwala uczestnikom połączeń telefonicznych i PSTN dołączanie do osobnych pokoi (Breakout Rooms) i powracanie do pokoju głównego po zakończeniu osobnej sesji.

 

Automatyczne wyświetlanie do 49 klipów wideo (7x7) na spotkaniu

Spotkania w aplikacji Teams obsługują obecnie domyślnie maksymalnie 9 widoków z kamery (3x3) na ekranie (tj. widok galerii). Aby zobaczyć więcej niż 9 filmów, użytkownik musi ręcznie wybrać widok dużej galerii. Dzięki tej aktualizacji użytkownicy będą mogli domyślnie automatycznie wyświetlać do 49 filmów (7x7) na ekranie bez podejmowania jakiegokolwiek działania. Rzeczywista liczba strumieni wideo widocznych przez użytkownika będzie zależała od możliwości sprzętu/urządzenia.

Nowoczesne środowisko spotkań w przeglądarce

Nowoczesne środowisko spotkań i rozmów (połączeń) będzie dostępne dla aplikacji Teams w sieci Web w przeglądarkach Chrome i Edge, wliczając w to ulepszone wstępne dołączanie, widok dynamiczny i zaktualizowany pasek sterowania.

   

Rozmowy

Wyskakujący ekran dla przychodzących połączeń PSTN

Administratorzy mogą włączyć tę zasadę w centrum administracyjnym Teams, aby po przyjęciu połączenia PSTN mogło nastąpić automatyczne uruchomienie przeglądarki z aplikacją internetową Teams wyświetlającą odpowiednie informacje (dane CRM, dane sprawy itp.) u użytkownika. Funkcję tę można teraz również wyłączyć w ustawieniach użytkownika.

Transkrypcja rozmów w aplikacji Teams na Androida

Transkrypcja rozmów 1:1 i rozmów grupowych jest teraz dostępna w aplikacji Teams dla systemu Android.

   

Czat i współpraca

Akceptowanie/blokowanie zaproszeń do czatu grupowego od niezarządzanych użytkowników

Możliwość akceptowania lub blokowania czatu 1:1 od niezarządzanego użytkownika była już dostępna dla użytkowników Teams. Teraz mogą oni również akceptować lub blokować zaproszenia do czatu grupowego od niezarządzanego użytkownika.

Akceptowanie/blokowanie zaproszeń do czatu grupowego od niezarządzanych użytkowników

 

Zaplanuj wysłanie wiadomości na czacie

W przypadku większej liczby osób pracujących zdalnie lub z elastycznymi godzinami pracy w różnych strefach czasowych koordynacja harmonogramu pracy współpracownika podczas wysyłania wiadomości bez zakłócania jego godzin wolnych od pracy może okazać się trudna. Podobnie jak w przypadku opóźniania dostarczania wiadomości e-mail w programie Outlook, tak teraz również Teams pozwala ręcznie wybrać przyszłą datę i godzinę dostarczenia wiadomości na czacie. Użytkownicy mogą po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy przycisk wysyłania, aby zaplanować czas wysłania wiadomości i mieć pewność, że ich wiadomość zostanie dostarczona zgodnie z planem.

Zaplanuj wysłanie wiadomości na czacie

Rozpoczynanie czatu Teams z grupami dystrybucyjnymi, grupami obsługującymi pocztę i grupami usługi Office 365

Teraz będzie można rozpocząć czat w aplikacji Teams z grupami dystrybucyjnymi, grupami bezpieczeństwa obsługującymi pocztę i grupami Office 365. Funkcja ta będzie respektować limity członków na czacie grupowym, obecnie ustawione na 250 członków.

Kliknij wyniki wyszukiwania wiadomości, aby wyświetlić całą historię rozmowy na czacie

Użytkownicy, którzy klikną wynik wyszukiwania wiadomości na czacie, zobaczą teraz cały wątek wiadomości — niezależnie od czasu wysłania wiadomości. Zapewnia to użytkownikowi pełny kontekst konwersacji.

Wyświetl całą historię rozmowy na czacie

 

Przełącznik nieprzeczytanych powiadomień

Użytkownicy mogą teraz łatwiej przeglądać, sortować i nadrabiać zaległości w nieprzeczytanych powiadomieniach czatu. Wystarczy kliknąć przycisk przełączania nieprzeczytanych wiadomości w panelu Aktywność. Po wyłączeniu przełącznika wyświetlać się będą zarówno przeczytane, jak i nieprzeczytane powiadomienia.

Przełącznik nieprzeczytanych wiadomości

Przesyłanie dokumentów z OneDrive dla Firm w Zatwierdzeniach podpisu elektronicznego

Podczas tworzenia prośby o podpis elektroniczny w Zatwierdzeniach użytkownicy mogą teraz przesłać dokument do podpisania bezpośrednio z usługi OneDrive dla Firm. Umożliwia to dostęp do dokumentu z dowolnego miejsca i na dowolnym urządzeniu.

Przesyłanie dokumentów z OneDrive dla Firm w Zatwierdzeniach

 

Zarządzanie

Zarządzanie Surface Hub w centrum administracyjnym Teams

Administratorzy mogą zarządzać całym cyklem życia Surface Hub jako urządzeniem Teams z centrum administracyjnego Microsoft Teams. Dostępne funkcje obejmują zdalny restart, pobieranie logów, konfigurację ustawień oraz szczegółowe informacje o urządzeniu.

Sprawdź również nasz artykuł z poprzedniego miesiąca:


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-november-2022/ba-p/3686698

Polecamy również w kategorii Teams