Microsoft Teams już ze wsparciem dla języka migowego

Microsoft Teams już ze wsparciem dla języka migowego

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:00
18.11.2022
409 wyświetleń

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Microsoft ogłosił, że ​​dodaje funkcję widoku języka migowego w publicznej wersji zapoznawczej Microsoft Teams, aby jeszcze bardziej podnieść jakość spotkań i stworzyć "najlepsze w swojej klasie środowisko" dla użytkowników z wadami słuchu.

Wysiłki zespołu były w dużej mierze napędzane przez społeczność, ponieważ opierały się na feedbacku od zainteresowanych i uwzględniały ich obawy oraz potrzeby. Dzięki tej funkcji kanały wideo zarówno tłumaczy, jak i innych migających będą umieszczane w spójnej lokalizacji, a obraz z kamer będzie można powiększyć, aby lepiej widzieć język migowy. Co więcej, nowy widok pozwoli uczestnikom mieć na widoku maksymalnie dwóch innych migających podczas każdego spotkania, a także ograniczy powtarzające się zadania, takie jak przypinanie tłumaczy i włączanie napisów za każdym razem, gdy dołączają do spotkania. Ustawienia można zapisać do wykorzystania w przyszłości za pomocą nowego panelu Dostępność w menu Ustawienia.

Widoku języka migowego w Microsoft Teams

Po włączeniu widoku języka migowego priorytetowe strumienie wideo będą automatycznie wyświetlane we właściwych proporcjach i najwyższej dostępnej jakości. Niektóre aspekty, takie jak widok języka migowego i napisy, są zależne od użytkownika, co oznacza, że ​​wprowadzenie tych zmian nie wpłynie na innych uczestników spotkania. Gdy ktoś udostępni zawartość podczas spotkania, kanał wideo tłumacza z priorytetem zmieni pozycję. Nie wpłynie to jednak na jakość wideo. Będzie on też nadal większy w porównaniu z innymi uczestnikami. Co więcej, kanał uczestnika, któremu nadamy priorytet, pozostanie w centrum uwagi, o ile nie przerywa on swojego wideo. Można także przypiąć kanały wideo innych uczestników, co nie wpłynie na pozycję ani rozmiar wyznaczonego migającego.

Zarówno widok języka migowego, jak i okienko ustawień ułatwień dostępu są dostępne w publicznej wersji zapoznawczej. Microsoft zapowiedział, że ​​w nadchodzących tygodniach obie funkcje przejdą w ogólną dostępność dla klientów komercyjnych i GCC, zarówno w aplikacji desktopowej, jak i w przeglądarce.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/introducing-sign-language-view-for-teams-meetings/ba-p/3671257

Polecamy również w kategorii Teams