Wypróbuj pełną wersję Visio 2016 za darmo

Wypróbuj pełną wersję Visio 2016 za darmo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:35
02.10.2015
0 komentarzy
8628 wyświetleń

Gdy na początku zeszłego tygodnia ukazała się pełna wersja Office 2016, w wielu recenzjach mówiono o nacisku, jaki twórcy położyli na aspekt współpracy. Jedną z aplikacji, która dopiero teraz została powiązana z pakietem, jest Visio 2016. To rozwiązanie, skupione na tworzeniu, edycji i udostępnianiu diagramów i schematów. Dokumenty stworzone w Visio nadają się do dalszego przetwarzania i wizualizowania.

Visio 2016 oferuje zestaw podstawowych szablonów, setki inteligentnych kształtów (obiektów) oraz funkcję łączenia danych za pomocą jednego kroku. Program jest dedykowany przede wszystkim użytkownikom biznesowym i nadaje się do zastosowań przemysłowych. Stąd też wsparcie dla technologii Zarządzania prawami do informacji (IRM) i zgodność ze standardami przemysłowymi (BPMN 2.0, UML 2.4 i IEEE). "Teraz możesz skuteczniej zapobiegać przeciekom informacji, korzystając z funkcji Zarządzanie prawami do informacji (IRM), która zapewnia trwałą ochronę wiadomości e-mail i załączników oraz dokumentów i diagramów." - komentuje Microsoft. Niezależnie od charakteru naszego dokumentu, możemy wybierać spośród przepastnego zbioru elementów wizualnych, także tych odpowiednich dla profesjonalistów.

Visio 2016

Gdy uruchomimy aplikację, otrzymamy do wyboru różnego typu gotowe schematy wraz z adnotacjami i poradami kontekstowymi. Po rozpoczęciu pracy z szablonem możemy przekształcić go tak, by stworzyć satysfakcjonujący nas diagram. Wśród 15 domyślnych propozycji znajdziemy typowe wzory: sekwencję działań, oś czasu czy diagram cykliczny. Warto dodać, że dostępna w pakiecie Office 2016 funkcja Tell Me współpracuje z Visio 2016 poprzez 800 poleceń. "Po prostu zapytaj Visio, jak coś zrobić, a na wysuwanej liście zostaną wyświetlone adekwatne polecenia. Możesz wykonać polecenie, po prostu klikając w jedną z wyświetlonych opcji. Od teraz nawet nowi użytkownicy mogą skorzystać z pełnych możliwości Visio" - pisze Microsoft.

Obok dość typowych wykresów czy plansz możemy też zaprojektować plan mieszkania czy biura a nawet układ elektryczny (zgodny ze standardem IEEE)! Poniżej prezentujemy przykłady takich dokumentów:

Visio 2016

Visio 2016

Powróćmy na moment do aspektu współpracy. Visio umożliwia tworzenie powiązań danych z popularnymi programami i usługami, takimi jak Excel, Active Directory, SharePoint i SQL Server. Dzięki temu możliwa jest prezentacja danych (np. naszym klientom) w czasie rzeczywistym. Diagramy mogą być oglądane w przeglądarce także przez osoby, które nie mają zainstalowanego programu Visio. Możemy też podpiąć obiekty w Visio pod różnego typu dane operacyjne, zmieniające się w czasie rzeczywistym. Takie diagramy będą aktualizowane automatycznie, prezentując zmieniające się ikony, symbole i kolory, odzwierciedlające zmiany w określonych parametrach. Visio 2016 posiada też funkcję szybkiego importowania danych ze źródeł zewnętrznych. Rozpoznaje ona źródło danych, importuje je i wiąże z kształtami, a następnie wyświetla w formie graficznej. Tym samym aplikacja może posłużyć do monitorowania wielu przedsięwzięć (wydajności czy postępów) w czasie rzeczywistym.

"Microsoft Visio Pro dla Office 365 to program dostępny w ramach subskrypcji w usłudze Microsoft Office 365. Zawiera te same funkcje co program Visio Professional 2016. Ponadto umożliwia każdemu użytkownikowi instalację programu na pięciu komputerach PC z systemem Windows 10, Windows 8 lub Windows 7. Automatycznie instaluje najnowsze aktualizacje (funkcji i zabezpieczeń) w czasie trwania subskrypcji." - pisze Microsoft.

Zainteresowani użytkownicy mogą wypróbować bezpłatnie Visio Pro dla Office 365 już teraz.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2015/10/01/the-new-visio-is-here-work-visually/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor