Word w przeglądarce pozwala dawać reakcje na komentarze

Word w przeglądarce pozwala dawać reakcje na komentarze

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/8/2022, 2:49 PM

Liczba odsłon: 1739

Komentarze to bezdyskusyjnie kluczowy składnik efektywnej współpracy w dokumentach Word. A skoro są komentarze, to wzorem mediów społecznościowych i komunikatorów powinny być też i reakcje. W końcu nie potrzeba pisać odrębnego komentarza, by tylko wyrazić poparcie. Teraz ta funkcjonalność zaczęła być udostępniana w aplikacji internetowej Word.

Wielu użytkowników prosiło o funkcję dawania reakcji pod komentarzami w dokumentach Word. Do tej pory, aby wyrazić poparcie, użytkownicy zostawiali najczęściej komentarz "+1". Teraz zamiast tego można po prostu kliknąć kciuk w górę obok komentarza, czyli zostawić polubienie. Sama funkcja jest banalnie prosta. Pozwala jednak wyrazić tylko aprobatę (i ewentualnie potwierdzić, że przeczytaliśmy komentarz). Jeśli chcielibyśmy zareagować inaczej, możemy zrobić to jedynie pisząc kolejny komentarz.

Reakcje na komentarze w Word Online

Jak to działa? Po otwarciu dokumentu, który zawiera komentarze, lub po napisaniu komentarza najeżdżamy kursorem na jego pole. Aby zareagować, klikamy "Polub" w prawym górnym rogu pola komentarza. W razie potrzeby można cofnąć polubienie, ponownie klikając ikonę kciuka. Po najechaniu kursorem na tę ikonę zobaczymy również lajki pozostawione przez inne osoby. Główny komentarz w wątku początkowo ma pustą ikonę "Polub", która zmienia kolor po zostawieniu pierwszego polubienia, a obok niej wyświetla się liczba reakcji.

Na chwilę obecną współtwórcy dokumentu na innych platformach (Windows, Mac, iOS, Android) nie mogą zobaczyć reakcji na komentarze. Nie ma też jeszcze powiadomień o tych reakcjach. Trwają już prace nad obsługą kolejnych platform i powiadomień. Przycisk "Polub" jest aktualnie wdrażany w Word Online i wkrótce będzie dostępny dla wszystkich.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia