Wstawianie danych tabeli z obrazu i inne nowości w Office Insider

Wstawianie danych tabeli z obrazu i inne nowości w Office Insider

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/13/2022, 2:25 PM

Liczba odsłon: 3764

Do Office Insiderów w Windows Beta Channel dotarła pierwsza aktualizacja funkcji w tym miesiącu. Nowości przypadły w udziale poszczególnym aplikacjom, takim jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook i Visio. Zobaczmy, co konkretnie się zmieniło w wersji 2207 (kompilacja 15402.20002).

Lista nowości w Windows Beta Channel — Version 2207 (Build 15402.20002)

Nowości w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook

  • Dodawanie grafik SketchUp do plików Office: SketchUp to popularny program do grafiki 3D, który ułatwia tworzenie projektów koncepcyjnych, takich jak w pełni teksturowane modele architektury, produktów, wystroju wnętrz czy elementów mechanicznych. Teraz grafiki SketchUp (pliki .skp) po raz pierwszy możemy wstawić do plików Office w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Aby to zrobić, kliknij Wstaw > Modele 3D > To urządzenie, wybierz plik .skp i kliknij Wstaw.
  • Wstawianie grafik SketchUp w dokumentach Office

Nowości w programie Excel

  • Dodawanie danych do tabeli z obrazu: Ręczne przepisywanie danych do tabel może być wolne i frustrujące. Znacznie łatwiej jest skorzystać z narzędzi OCR, zwłaszcza takich, które rozumieją formatowanie. Z pomocą przychodzi nowa funkcja Excela "Dane z obrazu" ("Data from Picture"). Wystarczy udać się na zakładkę Dane i wybrać Z obrazu, a następnie wskazać źródło. Przed wstawieniem danych do arkusza możesz je przejrzeć i ewentualnie poprawić.
  • Dane z obrazu w Excelu

Nowości w programie Visio

  • Zobacz pliki, które inni udostępnili tobie: Łatwiej jest teraz wyszukać kluczowe dokumenty w Visio dzięki liście "Udostępnione dla mnie". Pojawią się na niej automatycznie wszystkie udostępnione ci dokumenty, a na jej górze znajdą się te najbardziej relewantne.
  • Microsoft Visio - udostępnione dokumenty

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia